ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA chce zatrudnić więcej astronautów

Astronauta- duze zdjęcie

Wydawałoby się, że chętni na astronautów pchają się drzwiami i oknami. Ponieważ jednak stawia się przed nimi spore wymagania, NASA cierpi na ich deficyt. Zwłaszcza, że badania kosmosu z każdym rokiem angażują większe zasoby - zarówno finansowe, jak i osobowe. Dlatego Amerykańska Agencja Kosmiczna ogłosiła rekrutację.

Badanie kandydatów na astronautów rozpocznie się 14 grudnia, a zakończyć się ma w połowie lutego. Jednak to kto zostanie nowym eksploratorem kosmosu okaże się dopiero w połowie 2017 roku. Oczywiście wcale nie jest łatwo zostać astronautą. Trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, zdrowie i wytrzymałość. Oznacza to, że trzeba się poddać różnego rodzaju testom i badaniom. Chociaż .. jak firma jest w potrzebie to kryteria można złagodzić, prawda? Pokazali nam to amerykanie w filmie Armagedon, który co prawda jest fantastyką, ale czy ktoś da nam gwarancję, że taka sytuacja się nie zdarzy?
Niektórych może dziwić to, że NASA z jednej strony pozbywa się swoich promów i będzie korzystać z usług firm zewnętrznych, a z drugiej strony chce zatrudnić nowych astronautów. Przede wszystkim ostatnie zaciągi nowych astronautów odbyły się cztery lata temu i trzeba zastąpić tych, którzy z racji wieku lub zdrowia muzą zrezygnować z lotów w Kosmos. A poza tym trzeba pamiętać też o tym, że NASA przygotowuje się do lotów załogowych. To już nie tylko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest celem astronautów. Niedługo, polecą oni też dalej i nawet jeśli to będzie lot kolonizacyjny, to oprócz kolonistów potrzebna będzie wykwalifikowana załoga, która ich tam dowiezie.
W każdym razie, jeśli chcecie zostać pracownikiem NASA latającym w Kosmos - macie szansę. A jak nie, to chociaż obejrzycie filmik promocyjny NASA. 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube