Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Masz 53 tysiące dolarów? Możesz mieć samochód z drukarki 3D

Samochód - duże zdjęcie

Local Motors przeprowadził niedawno konkurs na projekt samochodu, który może być wyprodukowany przy pomocy drukarki 3D. Warto zauważyć - sprawnego samochodu. Na zdjęciu możecie zobaczyć zwycięzcę, który został ukoronowany w lipcu. Samochód nazwano LM3D i wyceniono na 53.000$. Wiosną 2016 roku będzie można go kupić w przedsprzedaży.

Pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli jeszcze w 2016 roku. Dla wielu osób zakup pojazdu wydrukowanego na drukarce 3D może być sporym ryzykiem - możemy być pewni, że po przejechaniu tysiąca kilometrów samochód się nie rozsypie?
Jest jednak mały haczyk. Sprzedaż rozpocznie się na Indiegogo - portalu crowfundingowym, na którym producenci będą zbierać fundusze na produkcję. Proces produkcyjny prototypu trwał od 7 lipca do 18 września i chociaż nie wybrano jeszcze dostawcy układu napędowego i podwozia, to już dziś wiadomo, że potencjalny klient będzie miał wybór, który jest możliwy tylko dzięki zastosowaniu druku 3D. Duże możliwości konfiguracyjne i estetyczne - to zalety podkreślane przez Local Motors.

Firma współpracowała wcześniej przy różnych projektach z DARPA, ma więc doświadczenie w realizacji różnych nietypowych projektów. Może więc warto jej zaufać? Może jej samochód faktycznie będzie w stanie przejechać tysiące kilometrów? Ale czy jak na druk 3D, to cena nie jest zbyt duża? Przecież drukarki trójwymiarowe miały zapewnić produkcję przy mniejszych kosztach. A za 53 tysiące dolarów można mieć całkiem niezły samochód. Chociaż nie z drukarki 3D.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube