Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hacking Team oferuje narzędzia hakerskie do... pilnowania prawa

Haker - duże zdjęcie

Zastanawialiście się kiedyś skąd służby stojące na straży prawa biorą oprogramowanie pozwalające na prowadzenie dochodzeń w sieci? Oczywiście część programów rozwijają własnymi zasobami, ale w większości przypadków kupują od firm, które specjalizują się w produkcji takich programów. Jedną z takich firm jest włoska - Hacking Team.

Okazuje się jednak, że firmy które dostarczają programy pilnujące bezpieczeństwa w sieci, same nie zawsze potrafią się obronić przed atakiem hakerów. Tak było również w przypadku Hacking Team. Miesiąc temu serwery firmy zostały skutecznie zaatakowane - skradziono z nich 400 GB poufnych danych. Oczywiście spowodowało to pewne perturbacje i niepokoje u klientów, ale zaledwie miesiąc po kradzieży, firma ogłosiła, że wznawia sprzedaż pakietów narzędzi cyfrowych, które pozwalają organom ścigania obchodzić zabezpieczenia stosowane przez przestępców. Czy to oznacza, że poprawiono zabezpieczenia? Tego nie wiadomo, ale w mailingu wysłanym do istniejących i potencjalnych klientów, CEO firmy David Vincenzetti reklamował nowy pakiet narzędzi hasłem: " Nowe i bezprecedensowe rozwiązania dla cyber dochodzeń". Ciekawe hasło, a mnie ciekawi czy firma wykorzystała swoje narzędzia do namierzenia hakerów, którzy włamali się na jej serwery.
Ciekawi mnie również, jak firma chce przekonać do siebie klientów, skoro sama nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Czy można zaufać takiej firmie? Z drugiej strony dobrze wiedzieć, kto produkuje oprogramowanie, którym mogą nas szpiegować agencje rządowe. Oczywiście włoska firma nie chwali się żadnymi referencjami, nie wiadomo więc kto dziś korzysta z jej oprogramowani - Remote Control System. A może jednak wiadomo?
Firma pracuje również nad nową, 10-tą już wersją autorskiego systemu zdalnego sterowania, które stanowi rdzeń oferowanego pakietu narzędziowego. Na razie jednak nie wiadomo kiedy to oprogramowanie zostanie udostępnione.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube