foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Haker - duże zdjęcie

Zastanawialiście się kiedyś skąd służby stojące na straży prawa biorą oprogramowanie pozwalające na prowadzenie dochodzeń w sieci? Oczywiście część programów rozwijają własnymi zasobami, ale w większości przypadków kupują od firm, które specjalizują się w produkcji takich programów. Jedną z takich firm jest włoska - Hacking Team.

Okazuje się jednak, że firmy które dostarczają programy pilnujące bezpieczeństwa w sieci, same nie zawsze potrafią się obronić przed atakiem hakerów. Tak było również w przypadku Hacking Team. Miesiąc temu serwery firmy zostały skutecznie zaatakowane - skradziono z nich 400 GB poufnych danych. Oczywiście spowodowało to pewne perturbacje i niepokoje u klientów, ale zaledwie miesiąc po kradzieży, firma ogłosiła, że wznawia sprzedaż pakietów narzędzi cyfrowych, które pozwalają organom ścigania obchodzić zabezpieczenia stosowane przez przestępców. Czy to oznacza, że poprawiono zabezpieczenia? Tego nie wiadomo, ale w mailingu wysłanym do istniejących i potencjalnych klientów, CEO firmy David Vincenzetti reklamował nowy pakiet narzędzi hasłem: " Nowe i bezprecedensowe rozwiązania dla cyber dochodzeń". Ciekawe hasło, a mnie ciekawi czy firma wykorzystała swoje narzędzia do namierzenia hakerów, którzy włamali się na jej serwery.
Ciekawi mnie również, jak firma chce przekonać do siebie klientów, skoro sama nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Czy można zaufać takiej firmie? Z drugiej strony dobrze wiedzieć, kto produkuje oprogramowanie, którym mogą nas szpiegować agencje rządowe. Oczywiście włoska firma nie chwali się żadnymi referencjami, nie wiadomo więc kto dziś korzysta z jej oprogramowani - Remote Control System. A może jednak wiadomo?
Firma pracuje również nad nową, 10-tą już wersją autorskiego systemu zdalnego sterowania, które stanowi rdzeń oferowanego pakietu narzędziowego. Na razie jednak nie wiadomo kiedy to oprogramowanie zostanie udostępnione.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube