ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Haker - duże zdjęcie

Wiele firm dbając o ochronę swoich danych stosuje różnego rodzaju zabezpieczenia cyfrowowe - firewalle, programy antywirusowe itp. zapominając jednak o tym, że dane można ukraść również w inny sposób - np. podglądając to co wyświetla się na ekranie.

Dwie firmy: HP i 3M postanowiły znaleźć rozwiązanie tego problemu, chociaż nie jest on łatwy. Jak nietrudno się domyślić opracowane rozwiązanie pojawi się na początek na notebookach HP. Problem jest o tyle istotny, że według badań Instytutu Ponemon opublikowanych na początku roku, prawie 90% wizualnych prób włamania było udanych. Z kolei 20% skradzionych w ten sposób danych zostało uznane za cenne. Aż 49% takich włamań, które zostały zgłoszone, wiązały się z kradzieżą dokumentów papierowych.
Biorąc pod uwagę, że świat zmierza w stronę cyfryzacji, zwłaszcza w tak wrażliwych obszarach jak opieka zdrowotna czy bankowość elektroniczna, hakerstwo wizualne stanie się coraz częstszym sposobem zdobywania zastrzeżonych informacji. Zwłaszcza, że nie jest problemem zrobienie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości np. smartfonem.
Jednak zabezpieczenie się przed wizualną kradzieżą danych nie jest proste. Ciężko ograniczyć pole widzenia na monitorze w czasach gdy zależy nam na ekranach z jak najszerszym kątem widzenia. 3M pracuje jednak nad specjalną folią, która kieruje odbite światło w kierunku siedzącej przed ekranem osoby tłumiąc wszelkie odbicia w innych kierunkach. Materiał wykorzystuje kilka różnych platform technologicznych 3M, między innymi specjalne kleje optyczne i mikroreplikacje. Są również próby wykorzystania inteligentnych baterii, które będą rozjaśniały obraz wtedy gdy będzie ktoś przed nim siedział i ściemniały, gdy nikogo przed ekranem nie będzie.
W każdym razie, kradzież danych widocznych na ekranie monitora to coś z czym będziemy się dość często spotykali. Zabezpieczenie się przed tym jest znacznie trudniejsze niż przed atakiem cyfrowym. Warto o tym pomyśleć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube