Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Życie na Ziemi powstało wcześniej niż myśleliśmy

Kosmos - duże zdjęcie

Jedni spoglądają w przód, inni wstecz. Wszyscy jednak mają jeden wspólny cel - zdobyć nową wiedzę, odkryć to, co nie odkryte... Geochemicy z University of California opublikowali wyniki swoich badań, w których kwestionują powszechne przekonanie, że życie na Ziemi powstało 3.8 miliarda lat temu.

Według naukowców pierwsze żywe organizmy pojawiły się przed 4.1 miliardem lat, a to oznacza, że przetrwało bombardowanie asteroid i powstanie naszego Księżyca (przypomnę, że jest to kawałek naszej planety, który został oderwany od Ziemi). Kalifornijczycy postawili tezę, że życie istnieje prawie tak długo jak nasza planeta, czyli ok. 4540000000 lat.
Swoje wnioski wysnuli na podstawie badań ponad 10.000 cyrkonii, minerałów powstałych z magmy, zdolnych do zachowania swojego stanu bezpośrednio po utworzeniu. Są czymś takim jak bursztyn przechowujący DNA zatopionych w nim organizmów, tyle że tu mamy do czynienia z "DNA kamienia". Wśród tej próbki minerałów znalazło się 656 próbek, które miały ciemne plamki. Początkowo wzięto je za inne minerały, które zostały zatopione w magmie. 79 z nich poddano badaniu przy pomocy spektroskopii 3D i ... jedna z nich zawierała grafit. A ponieważ cyrkon ma 4.1 mld lat, to grafit musi być starszy.
To teraz wyjaśnijmy dlaczego grafit jest tak ważny. Jak wiecie, jest to forma węgla, na którym opiera się życie na Ziemi. Odnalezienie tak starego grafitu sugeruje więc, że nieorganiczne związki potrzebne do powstania życia były obecne niemal natychmiast po uformowaniu się naszej planety.

0 0 0 75979239 middle

A może nas świat jest starszy niż sądziliśmy? A może ... ktoś stworzył nasza planetę i od razu zasiał na niej życie? Bóg? Wielki Przedwieczny? Starożytni? Asgard? Inni Obcy? W wielkich odkryciach najgorsze jest to, że odpowiadają na jedno pytanie, ale generują kilka, kilkadziesiąt nowych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube