Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Crabster – podwodny robot do badania dna i wraków

Robot zawsze mnie pasjonowały, zawsze chciałem mieć swojego własnego mechanicznego konstrukta. A teraz jak jestem już stary i zniedołężniały chciałbym, żeby taki robot za mnie zmywał, sprzątał, robił zakupy … a ja bym leżał do góry brzuchem i wydawał mu polecenia. Wróćmy jednak na ziemię, a nawet głębiej. Zejdźmy na dno oceanów –oczywiście z robotem.

Dna oceanów zawsze były dla ludzi zagadką i podobnie jak Kosmos przyzywał żądnych wiedzy eksploratorów. O tym co możemy znaleźć na jego dnie fantazjowali pisarze (wystarczy wspomnieć Juliusza Verne) i scenarzyści filmowi. Już w XIX wieku podejmowano pierwsze próby zejścia pod wodę i sprawdzenia kto lub co zamieszkuje głębiny. Dopiero jednak w XX wieku zbudowano pierwsze batyskafy, które pozwoliły zejść na głębność setek a nawet tysięcy metrów pod poziom wody. Dziś możemy już nie tylko opuścić ludzi – zawsze to jest jakieś ryzyko – ale również roboty, które za nas spenetrują dno czy spoczywające tam wraki. Jednym z takich robotów jest Crabster – mechanizm wzorowany na przemierzających dna oceanów krabach.
Robot ma sześć nóg, które oprócz stabilnej i pewnej pozycji dla robota oferują również inne zalety. Otóż taka budowa chroni przed wzbudzaniem przez silniki napędowe pyłu z dna morskiego, która w naturalny sposób utrudnia widoczność. Dodatkowo, taka konstrukcja umożliwia przyjęcie różnych postaw odpornych na silne prądy, które występują w niektórych miejscach.
Robot opuszczany jest do wody przy pomocy dźwigu, cały czas jest też połączony z jednostką macierzystą przy pomocy „pępowiny” – przewodów, które dostarczają do niego energię oraz sygnały sterujące. Konstruktorzy z Korea Institute of Ocean Science and Technology (KIOST) zapowiadają, że kolejna wersja Crabstera będzie miała chowane nogi i w razie potrzeby będzie mógł nie tylko chodzić, ale i pływać. Poniżej zamieszczam filmik prezentujący robota w całej okazałości.

Crabster jest kontrolowany przez czterech operatowi, którzy zarządzają m.in. 10-cioma kamerami, światłem, sonarem itp. W razie potrzeby przednie nogi mogą być użyte w charakterze broni, lub jako chwytaki pozwalające na podnoszenie i manipulowanie przedmiotami, które później będą chowane we wnętrzu robota. W swoim dziewiczym rejsie Crabster zszedł na dno na głębokość 200 metrów. I wrócił.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube