Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczna skóra, która jest wrażliwa na dotyk

Skóra wrażliwa na dotyk - duże zdjęcie

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali sztuczną skórę, która jest w stanie "poczuć" kiedy jest naciskana. To coś może zmienić życie wielu ludzi.

Sztuczna tkanka może przekazywać sygnały do układu nerwowego, dzięki czemu osoby wyposażone w sztuczne kończyny pokryte taką skórą, będą mogły normalnie funkcjonować. Dzięki temu protezy będą mogły być bardziej zbliżone do naturalnego wyglądu, a w końcu osiągniemy to, co widzieliśmy w Imperium kontratakuje, gdy Luka wyposażono w protezę straconej w pojedynku z Vaderem dłoni.
Dziś osoby posługujące się protezami mogą co prawda manipulować nimi jak prawdziwą ręką czy nogą, ale nie czują niestety tego, że np. za mocno ściskają kubek. Teraz to poczują. I będą wiedzieli, że ściskają komuś za mocno rękę.
Skóra składa się z dwóch warstw elastycznego tworzywa, pomiędzy którymi umieszczono obwód drukowany. Umieszczone tam nanorurki węglowe, które przewodzą prąd przy nacisku są zbliżane do siebie. Im są bliżej siebie, tym większy prąd w nich płynie. Proste, prawda? Aż dziwne, że nikt na to nie wpadł wcześniej. Jednak to nie wystarczy do tego, by używający protezy czuł dotyk. Sygnały generowane zmieniającym się prądem, muszą być jakoś przekazane do mózgu użytkownika. W tym celu naukowcy wykorzystali optogenetykę - dziedzinę nauki wiążącą ze sobą inżynierię genetyczną z częstotliwością światła - neurony reagują na sygnały świetlne. Naukowcy udowodnili, że można to wykorzystać do budowy protez.
Do efektu, jaki mieliśmy w przytoczonym wcześniej piątym epizodzie Gwiezdnych wojen, jest jeszcze długa droga, niemniej wygląda na to, że szybko zmierzamy do tego, by protezy były coraz sprawniejsze i by nie tylko wyczuwały dotyk, ale również temperaturę.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube