Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zdjęcia w formacie JPG mają mieć zabezpieczenia przed kopiowaniem

Zabezpieczenie DRM - duże zdjęcie

Internet to wolność. Wiele osób bierze to zbyt dosłownie i "pożycza" sobie zdjęcia opublikowane w sieci przez innych użytkowników. Jest jednak plan, który ma zabezpieczyć publikowane grafiki przed kradzieżą.

The Joint Photographic Experts Group (grupa rozwijająca standard JPEG) uruchomiła inicjatywę Prywatność i Bezpieczeństwo, która ma na celu ochronę praw autorskich właścicieli zdjęć. Propozycja grupy polega na zaszyfrowaniu w grafice określonych metadanych (jak np. miejsce gdzie zrobiono zdjęcie) dzięki czemu można będzie zidentyfikować zdjęcie i jego pochodzenie. Inne zabezpieczenia uniemożliwiające kopiowanie, a nawet otwieranie zdjęć, wykorzystywać ma mechanizm zarządzania prawami cyfrowymi DRM. Otwiera to jednak prawdziwą puszkę Pandory, bo mało kto lubi zabezpieczenia DRM. Jeśli zdjęcie zostanie zabezpieczone czymś takim, nie będzie można użyć zdjęcia w żadnych materiałach, nie można będzie go zmodyfikować - zapomnijmy więc o popularnych dziś mem-ach. A to nie spodoba się wielu internautom. Na szczęście takie zabezpieczenie nie zostanie szybko wdrożone.
Z drugiej strony istnieje też szansa na kompromis. Electronic Frontier Foundation - druga organizacja, która przystąpiła do projektu zabezpieczenia grafik przed kradzieżą - proponuje trochę inne rozwiązanie. Na zdjęcia miałyby być nakładane filtry, które pozwalałyby na np. publikowanie zdjęcia na Facebooku, ale już nie na modyfikowanie, publikowanie w innych miejscach czy kopiowanie. Takie filtry oferowane byłyby w ramach usługi, dając większą kontrolę nad danymi, ale... za usługę trzeba zapłacić.
Czy zespół rozwijający standard JPEG weźmie to pod uwagę? Nie wiadomo, ważne jednak, że ma kilka opcji do wyboru. A jak się to ostatecznie skończy ... dowiemy się za jakiś czas.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube