foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

To chyba jakaś mania zmieniania nazw. Najpierw Sony zmienia nazwę Projektu Morpheus na PlayStation VR, a teraz Google zmienia Google Glass na Project Aura. Kto będzie następny?

Po początkowej fali pozytywnych relacji z użytkowania Google Glass, nastąpiła cisza. Żadnych informacji o nowych aplikacjach, portalach, udostępnianiu kolejnych wersji okularów. Zamilkli zarówno użytkownicy, developerzy, jak i samo Google. Być może to jest powodem, dla którego Google Glass zostało przemianowane i reaktywowane w postaci Projektu Aura. Chociaż nie do końca jeszcze wiadomo czy to faktycznie o to chodzi. W każdym razie w Mountain View zatrudniono inżynierów i programistów z Amazona, którzy mają rozwijać Projekt Aura. Amazon zwolnił ostatnio kilka osób, z czego jak widać skorzystało Google.
Tymczasem w zespole pracującym nad Google Glass nastąpiły pewne zmiany. Dotychczasowy szef projektu - Ivy Ross - odpowiada teraz przed Tony Fadellem, CEO Nest, który podobno podjął się ratowania inicjatywy inteligentnych okularów. Wspólnie mają wypracować drugie podejście do tematu i reaktywować projekt. Jak wspomniałem jednak, nie ma jeszcze 100% pewności, że Projekt Aura i Google Glass to, to samo. Co prawda Google nie ogłosił żadnej nowej inicjatywy w zakresie inteligentnych gadżetów, nie ma jednak jeszcze 100% pewności, że Projekt Aura to nowa nazwa Google Glass. Zwłaszcza, że dane nowych pracowników włączonych do zespołu wskazują na różne ich specjalizacje - byli oni powiązani z takimi produktami Amazona jak Fire TV Stick czy Fire TV Box, a jeden z nich był dyrektorem zespołu oprogramowania. Na pewno mogą być ciekawym nabytkiem dla Google, pytanie tylko czy ich obecność spowoduje, że okulary znów staną się czymś, o czym będzie się mówić. Na pewno jednak nie można im odmówić jednego. Ich pomysł i rozwój przyczynił się do powstania nowych smart gadżetów - smartwatchy, smartbandów itp.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube