foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Każdy (a przynajmniej większość) zna portale typu Picasso, Flickr, Instagram.. Każdy z nich stara się przyciągnąć do siebie jak największą społeczność, bo za tym idą reklamodawcy, czyli solidna kasa. I jak to zwykle bywa, wszyscy prześcigają się w nowatorskich pomysłach. Jednym z nich, chyba najodważniejszym, jest inicjatywa Flickr. Redaktorzy tego portalu chcą, by na ich serwery trafiały zdjęcia wykonane w VR.

Być może pewnego dnia będzie to możliwe, a jak na razie na festiwalu XOXO w Portland w stanie Oregon, Flickr pokazał wstępne rozwiązanie swojego pomysłu. Na razie projekt oparto na  zestawie Oculus DK2, który podłączony do komputera pozwalał używać okularów do robienia panoramicznych zdjęć w zakresie 360 stopni. Wyobraźcie sobie jakie możliwości tkwią w tym pomyśle. Praktycznie każde wrzucone w ten sposób zdjęcie, umożliwi nam fizyczne zaistnienie w oglądanym miejscu. Ktoś zrobił zdjęcie w katakumbach, zakładamy okulary, wywołujemy zdjęcie i... jesteśmy w katakumbach. Developerom pozwoli to osadzenie gier VR w rzeczywistych miejscach, będziemy więc mogli śledzić złodziei w Wenecji, podążyć za nimi do Wiednia i to wszystko w bardzo rzeczywistym świecie. Może to być również pomysłem na wirtualną wycieczkę - zakładasz okulary, siadasz w fotelu i jedziesz do Paryża. Możesz zwiedzać, zamieszkać w hotelu... możliwości są praktycznie nieograniczone.
Na razie jednak projekt jest na etapie rozwoju. Pracuje nad nim pomysłodawca - Bertrand Fan, który projektował m.in stronę główną Flickr-a. Niemniej, pomimo tego, że projekt uruchomiono raptem kilka tygodni temu, projektanci mają już co pokazać. Na razie demo Flickr VR działa tylko z Oculus, ale Fan ma nadzieję, że zostanie on zintegrowany również z innymi zestawami VR.
W ramach tego projektu, Flickr chce stworzyć aplikację, w której, tak jak w Raporcie mniejszości będziemy mogli przeglądać zdjęcia po prostu machając ręką.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube