foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Na pewno kojarzycie filmy takie jak, Mission Impossible, czy James Bond, w których tajne informacje były natychmiast niszczone po przeczytaniu przez adresata. Do tej pory były to głównie triki filmowe, które jednak udało się przenieść do świata realnego.

Inżynierowie z Xerox PARC, w ramach jednego z projektów DARPA, zbudowali procesor, który może ulec samozniszczeniu na dziesiątki kawałków. Co ciekawe, w swoim projekcie wykorzystali Gorilla Glass zamiast metalu i plastiku, z których do tej pory budowano takie elementy. Jest to bardzo odporne szkło stosowane w smartfonach, chroniące ich wyświetlacze przed uszkodzeniem. Wydawałoby się więc, że takie tworzywo jest tak odporne, że nie ma możliwości kompletnego zniszczenia. Okazuje się jednak, że Gorilla Glass na poziome molekularnym jest tak "złożone energetycznie", że odpowiedni impuls powoduje rozerwanie wiązań i dosłowny wybuch szkła.
Podczas prezentacji w DARPA, zespół inżynierów pokazał swoje rozwiązanie, w trakcie którego wyzwalaczem procesu samozniszczenia chipu był laser. Odpowiednia konstrukcja, która wyzwala laser po np. 2 minutach od chwili uruchomienia urządzenia, to już szczegół. Tak samo jak to, czy wyzwalaczem będzie laser, fala radiowa czy fizyczny przełącznik. Jedno jest pewne, wiele instytucji, agencji itp. organizacji chętnie skorzysta z tego rozwiązania.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube