Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka 3D wydrukuje klucz do certyfikowanych kłódek bagażowych

Każdy kto przekazuje bagaż do przechowania, obawia się, że ktoś niepowołany dobierze się do niego penetrując  nasze rzeczy. Fabryczne zabezpieczenia w postaci szyfrów są proste do złamania i każdy, kto dysponuje odpowiednim czasem jest w stanie je złamać. Czas ten jednak można jeszcze skrócić mając dostęp do drukarki 3D.

Wielu użytkowników zabezpieczanych walizek może podziękować Washington Post, ponieważ na stronach tego wydawcy pojawiły się plany klucza, otwierającego większość standardowych zabezpieczeń. Teraz praktycznie każdy kto ma drukarkę 3D może sobie taki klucz wykonać. Oczywiście po zwróceniu uwagi, pliki zostały usunięte, ale... trafiły już do sieci i na pewno można je znaleźć na różnego rodzaju forach.
Pojawiły się też komentarze, np. Bernard Bolduc, który opisuje siebie jako maniaka bezpieczeństwa wydrukował klucz i przetestował na jednym z zamków posiadającym certyfikat TSA (TSA to skrót od amerykańskiej organizacji Transport Security Administration.  Pracownicy TSA rozpoznają bagaże zabezpieczone zamknięciami z atestem i w razie ewentualnej kontroli bagażu są zobligowani do otwarcia bagażu bez uszkodzenia torby czy samych zamków).  Jak nietrudno się domyślić udało mu się bez problemów otworzyć zamek.
To oczywiście stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo i jakość certyfikowanych zabezpieczeń. I pokazuje, że drukarki mogą być wykorzystane nie tylko do "poprawnych politycznie" rzeczy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube