Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google Chromecast złamany

Słyszeliście o Chromecast? To takie małe ustrojstwo wielkości pendriva, które po włączeniu do portu HDMI w telewizorze łączy się z siecią WIFI i odbiera dane z dowolnego urządzenia – komputera, smartfona, tabletu – czego kol wiek. Przy pomocy dowolnego urzadzenia mobilnego możemy decydować co chcemy oglądać. Urządzenie jest p tyle ciekawe, że materiał pobierany i przekazywany na ekran pobierany jest z chmury. Nasz kontroler – urządzenie mobilne – służy jedynie do wyszukiwania treści.

z14331844Q

Podobne rozwiązanie pokazało Apple, przy czym w przypadku „jabłuszka” rozwiązanie działało tylko z produktami tej marki. Chromecast opiera się na Androidzie i działa z każdym urządzeniem. Jest też różnica w cenie Apple TV chce 99$, podczas gdy Google żąda tylko 35$.
Niestety, Android jest systemem otwartym, przez co już w kilka dni po prezentacji Chromecasta, grupa hakerów ukrywająca się pod nikiem GTVhacker zrootował Androida łamiąc przygotowane zabezpieczenia. Szybko przygotowali exploita, który pozwala innym zainteresowanym na złamanie zabezpieczeń. Co prawda na razie to nic nie daje, ale zrobiono wyłom, który inni chętni próbują już wykorzystać do innych celów – np. stworzenia możliwości współdzielenia ekranu. Exploit ma być zaprezentowany podczas imprezy DEFCON 2 sierpnia.
Przy okazji ujawniono kilka ciekawostek. Jedną z nich jest to, że Chromecast wbrew instrukcji nie wymaga osobnego zasilania na porcie USB. Nowe telewizory mają wystarczające napięcie na HDMI, by zasilić to małe urządzenie.
W ten sposób Smart T przechodzi na nowy szczebel rozwoju…

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube