Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Acer szuka partnera strategicznego

Kilka dni temu założyciel Acera i jego honorowy prezes - Stan Shih - w jednym z wywiadów poinformował, że Acer jest otwarty na współprace z jakimś partnerem strategicznym. Oznacza to, że zarząd firmy jest gotowy do sprzedania części udziałów (nie wiadomo jak dużej) jakiemuś inwestorowi.

Według Reutersa Acer zarejestrował 90 milionów dolarów strat w pierwszym półroczu 2015 roku. Poprzednie lata z wyjątkiem 2014 kiedy zanotowano niewielki zysk, firma również była pod kreską. Być może sprzedaż firmy jest jedyną szansą ratunku dla tajwańskiego producenta.
Firma jest bardzo znana w branży komputerów przenośnych, w których specjalizuje się Acer. I to właśnie może być problemem, który zauważył właściciel firmy. Notebooki tracą znaczenie (i rynek) na rzecz smartfonów i tabletów.
Założyciel Acer zauważył jednak, że potencjalny inwestor musi zdawać sobie sprawę, że nie kupuje "pustej skorupy", ale firmę która jest zainteresowana realizowaniem określonej misji. Według Shiha, wiele firm europejskich i amerykańskich jest zainteresowane tylko pieniędzmi. Tajwańczycy podchodzą do biznesu inaczej, oczywiście pieniądze są ważne, ale nadrzędnym celem jest realizowanie misji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube