ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka 3D może jednocześnie drukować z 10 materiałów

Dawno nie pisałem nic o drukarkach 3D, jednym z najlepszych wynalazków ostatnich lat. Nie oznacza to, że nic się nie dzieje w tym temacie. Projektanci wciąż pracują nad udoskonalaniem technologii czego efektem jest np. drukarka, która pozwala na druk przy użyciu 10 materiałów jednocześnie.

Drukarka powstała w MIT Computer Science i Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL). Dzięki pracy inżynierów powstało urządzenie, które może połączyć podczas drukowania kilka materiałów. Dzięki temu mogą powstać części wykonane z mieszanki różnych tworzyw, co ma oczywiście wpływ na cechy produktu.
MultiFab - tak nazwano tę drukarkę - nie wyciska z siebie od razu kilku materiałów, a miesza mikroskopijne kropelki fotopolimerów ze sobą. Dzięki temu powstała mieszanina przed nałożeniem jest już bardzo dobrze wymieszana, a to pozwala uzyskać materiały cechujące się nowymi właściwościami.
Na razie drukarka jest dość skomplikowana, ale jak to zwykle bywa, trwają prace nad jej uproszczeniem. Dziś całością steruje komputer centralny, który analizuje dane zbierane ze skanera 3D i kamery zdolnej rejestrować obraz z dokładnością do 40 mikronów. Dane liczone w dziesiątki gigabyjtów są analizowane na bieżąco, dzięki czemu maszyna może na bieżąco korygować wydruk. Urządzenie pozwala również umieszczać wewnątrz drukowanego przedmiotu takie elementy jak, np. procesory, które mogą być otoczone tworzywem. Projektanci zakładają, że będzie możliwe np. umieszczenie układu na płytce i wydrukowanie obudowy urządzenia bezpośrednio na nim.
Jest to kolejny krok w rozwoju drukarek 3D, który otwiera nowe możliwości w wykorzystaniu tych urządzeń. I tak trzymać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube