foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy od dawna zastanawiają się, jak przełożyć ludzkie emocje na język zrozumiały przez system komputerowy. Na różne sposoby próbują programować sztuczne inteligencje, jak jednak nietrudno się domyślić nie jest to łatwe. Teraz barana za rogi chce chwycić Microsoft i chce nauczyć komputery ludzkiego humoru.

Użytkownicy systemów, którzy mieli do czynienia z Siri wiedzą, że sztuczna inteligencja nie do końca rozumie nasze żarty. Przed naukowcami Microsoftu stoi więc trudne zadanie, ale ... bądźmy pozytywnie nastawieni. Koncern wspólnie z The New Yorker, chce nauczyć mózgi elektroniczne co jest, a co nie jest śmieszne.
Jednym ze sposobów, który testują naukowcy jest "karmienie" komputera śmiesznymi kreskówkami z ostatnich stron The NewYorker-a. Ponieważ programy komputerowe nie są na tyle inteligentne by rozumieć zdjęcia, naukowcy musieli ręcznie opisywać to, co było widać na każdym rysunku i dodawać odpowiedni kontekst. Przy okazji skorzystali z usługi oferowanej przez Amazon - Amazon Mechanical Turk. Umożliwia ona zlecanie zadań użytkownikom, którzy za ich realizację otrzymują skromne wynagrodzenie. W tym przypadku trzeba było posortować zdania opisujące kreskówki od najzabawniejszych do najmniej śmiesznych, generując swego rodzaju ranking dowcipów. I oczywiście w odpowiedni sposób przekazano to sztucznej inteligencji. Ostatecznie, AI mogła weryfikować wpisy użytkowników eliminując te, które wg niej nie były śmieszne.
Takie działania są bardzo istotne dla takich projektów jak np. Tłumacz Skype, który pozwala w czasie rzeczywistym tłumaczyć rozmowę prowadzoną w dwóch różnych językach. Ostatecznym celem naukowców jest nauczenie komputerów samodzielnego żartowania na własną rękę.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube