foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jeśli korzystacie z komputerów wyposażonych w stare układy Intela z 1997 i 2010 roku - rozważcie ich wymianę. Mają poważną lukę, która pozwala na zainstalowanie w nich niebezpiecznego oprogramowania.

Dziurę wykrył Chris Domas, spec od bezpieczeństwa w układach elektronicznych. To on poinformował o znalezionej furtce, która umożliwia hakerom zainstalowanie złośliwego oprogramowania. I to bardzo złośliwego. Zainstalowany program pozwoli złoczyńcy na bardzo wiele. Haker może nie tylko wyczyścić firmware, przejąć dane z naszego dysku, ale i zmienić system operacyjny. Domas przetestował tylko procesory Intela, ale wspomniał, że układy AMD również mogą posiadać taką samą lukę.
Co prawda haker atakujący komputer musi zejść do naprawdę niskiego poziomu programowania, niemniej są tacy, którzy to potrafią (jak chociażby Domas). Prawdopodobnie hakerowi nie wystarczy jeden atak, według Domasa skuteczne wejście przez odkrytą furtkę wymaga dwóch podejść, niemniej takie ataki są bardzo trudne lub nawet niemożliwe do wykrycia. Krótko mówiąc haker może to zrobić niezauważony. Teoretycznie jest możliwe zaprojektowanie BIOS-u w taki sposób by zabezpieczyć komputer przed atakiem i infekcją złośliwym wirusem, jednak jaka jest szansa na to, że producent będzie chciał to robić dla płyt sprzed 10 lat? Czy nawet 5?
Jedyne rozwiązanie to upgradować swój komputer inwestując w nową płytę, procesor itp.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube