foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zastanawialiście się kiedyś jak robot postrzega nasz świat? A jak najmłodsi reagują na samotnego robota? Japońscy naukowcy postanowili to sprawdzić.

W eksperymencie, w którym udział wzięli specjaliści z ATR Intelligent Robotics and Communication Laboratories z Uniwersytetu w Osace oraz Uniwersytetów Ryukoku i Tokai, posatnowiono zbadać, jak ludzie zareagują na obecność robota. W centrum handlowym w Osace ustawiono robota i pozostawiono go bez opieki. Reakcję ludzi, zwłaszcza najmłodszych nagrywano specjalnie przygotowywanymi kamerami. 
W teście wziął udział Robovie 2, robot podobny trochę do Wall-E, a zaprojektowany do tego by pomagać starszym ludziom w zakupach. Robot został tak zaprogramowany, by w przypadku gdy poruszając się natknie się na przeszkodę w postaci człowieka zatrzymać się i grzecznie poprosić o ustąpienie drogi. Niestety, najbardziej opornymi w spełnianiu prośby robota okazały się dzieci. Naukowcy, w kolejnym kroku zaprogramowali więc robota, by sam omijał stojących mu na drodze ludzi. Dodatkowo, uruchomiono w nim algorytm, który miał zabezpieczyć go prze ewentualną napastliwością maluchów. Ratunku miał szukać albo w ucieczce tzn. ominięciu dzieci szerokim łukiem, albo zbliżeniu się do dorosłych i liczeniu na ich reakcję w przypadku kłopotów.
Niestety, eksperyment pokazał, że robot w środowisku ludzi nie ma łatwego życia. Prawdziwym utrapieniem okazały się dzieci, które różnie reagowały na robota. Zastępowanie mu drogi było najmniej uprzykrzającym robotowi funkcjonowanie działaniem. Bardzo często dzieci kopały i uderzały robota. A dorośli nie bardzo wiedzieli jak zareagować na takie działania maluchów.
Jak to wyglądał w rzeczywistości możecie zobaczyć na poniższym filmie. I oczywiście powstał dokument analizujący przyczyny takiego, a nie innego zachowania się maluchów. Możecie się z nim zapoznać klikając w ten link.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube