Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy chcą zamienić CO2 z powietrza w paliwo

Oczyszczenie powietrza z dwutlenku węgla i jednocześnie produkcja paliwa z odzyskanych substancji - czy to jest możliwe? Powstałoby coś na kształt mitycznego perpetum mobile - spalamy paliwo a to co otrzymamy w wyniku reakcji ponownie przekształcimy w paliwo. Naukowcy twierdzą, że to możliwe.

Nad rozwiążaniem pracują naukowcy z Kanady. Zakładają oni, że system recykling CO2 powietrza jest możliwy i uda im się opracować system, który wyciągnie z powietrza dwutlenek węgla i pozwoli przekształcić go w węgiel. Założenie rozwiązania opiera się na wykorzystaniu mechanizmu roślin, które zamieniają dwutlenek węgla na tlen pobierając węgiel dla siebie.
Ciekawostką jest to, że prace są częściowo finansowane przez Billa Gatesa. W efekcie badań ma powstać technologia, która uzupełni systemy energii odnawialnej, a jednocześnie pozwoli oczyścić atmosferę. Dzięki temu, te najbardziej zanieczyszczone miasta mogłyby stać się najbogatszymi - przynajmniej w pierwszym etapie działania tego systemu. Dziś energia słoneczna i wiatrowa mają ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Oszczędność paliwa to kolejny etap, który nas czeka.
Na świecie jest tylko kilka firm, które myślą o przyszłości i pozyskaniu energii z CO2. Są to m.in Carbon Engineering, Global Thermostat i Climeworks. Na początku roku frmy te, wspólnie z Audi pokazały, jak można wyciągać z powietrza dwutlenek węgla i zamieniać go na olej napędowy.
Oczywiście nie wszystko jest takie proste. Są jeszcze problemy, które naukowcy muszą pokonać, by opracowane rozwiązanie było warte zastosowania. Jedną z barier jest konieczność ogrzania dwutlenku węgla do temperatury ok. 400 stopni Celsjusza. Inną barierą są oczywiście finanse, spora grupa inwestorów jest zainteresowana takim rozwiązaniem, ale wstrzymuje się z decyzjami o dofinansowaniu czekając na konkretne efekty, które pokażą naukowcy. Trochę to nie zgadza się z tym co twierdzą pracownicy Carbon Engineering. Według nich, to czym dziś dysponują, pozwala przechwycić rocznie ok. 450 ton CO2, co pozwala na "neutralizację" ok 1/3 tego co generują Kanadyjczycy, ale może to być szybko przeskalowane do większej wydajności - nawet 20 tysięcy razy.
Poniższy film pokazuje ideę rozwiązania proponowanego przez naukowców. Co o tym myślicie?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube