Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Oczyszczenie powietrza z dwutlenku węgla i jednocześnie produkcja paliwa z odzyskanych substancji - czy to jest możliwe? Powstałoby coś na kształt mitycznego perpetum mobile - spalamy paliwo a to co otrzymamy w wyniku reakcji ponownie przekształcimy w paliwo. Naukowcy twierdzą, że to możliwe.

Nad rozwiążaniem pracują naukowcy z Kanady. Zakładają oni, że system recykling CO2 powietrza jest możliwy i uda im się opracować system, który wyciągnie z powietrza dwutlenek węgla i pozwoli przekształcić go w węgiel. Założenie rozwiązania opiera się na wykorzystaniu mechanizmu roślin, które zamieniają dwutlenek węgla na tlen pobierając węgiel dla siebie.
Ciekawostką jest to, że prace są częściowo finansowane przez Billa Gatesa. W efekcie badań ma powstać technologia, która uzupełni systemy energii odnawialnej, a jednocześnie pozwoli oczyścić atmosferę. Dzięki temu, te najbardziej zanieczyszczone miasta mogłyby stać się najbogatszymi - przynajmniej w pierwszym etapie działania tego systemu. Dziś energia słoneczna i wiatrowa mają ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Oszczędność paliwa to kolejny etap, który nas czeka.
Na świecie jest tylko kilka firm, które myślą o przyszłości i pozyskaniu energii z CO2. Są to m.in Carbon Engineering, Global Thermostat i Climeworks. Na początku roku frmy te, wspólnie z Audi pokazały, jak można wyciągać z powietrza dwutlenek węgla i zamieniać go na olej napędowy.
Oczywiście nie wszystko jest takie proste. Są jeszcze problemy, które naukowcy muszą pokonać, by opracowane rozwiązanie było warte zastosowania. Jedną z barier jest konieczność ogrzania dwutlenku węgla do temperatury ok. 400 stopni Celsjusza. Inną barierą są oczywiście finanse, spora grupa inwestorów jest zainteresowana takim rozwiązaniem, ale wstrzymuje się z decyzjami o dofinansowaniu czekając na konkretne efekty, które pokażą naukowcy. Trochę to nie zgadza się z tym co twierdzą pracownicy Carbon Engineering. Według nich, to czym dziś dysponują, pozwala przechwycić rocznie ok. 450 ton CO2, co pozwala na "neutralizację" ok 1/3 tego co generują Kanadyjczycy, ale może to być szybko przeskalowane do większej wydajności - nawet 20 tysięcy razy.
Poniższy film pokazuje ideę rozwiązania proponowanego przez naukowców. Co o tym myślicie?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube