Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

eGracze na dopingu?

eSport to chyba najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina sportu w ciągu ostatnich kilku lat. i oczywiście jak to w sporcie bywa, idą za tym duże, naprawdę duże pieniądze. A skoro są duże pieniądze, to są też duże nadzieje na wygrane. I pojawiają się nadużycia... Zarządzający ligami esportowymi zastanawiają się nad wprowadzeniem przepisów umożliwiających badanie graczy pod kątem środków dopingujących, tak jak to jest w przypadku innych dyscyplin sportowych.

Badania antydopingowe są normalnym działaniem w takich dyscyplinach jak boks, tenis, golf. ma to oczywiście sens, bo graczy na środkach zwiększających wydajność mają nieuczciwą przewagę na tymi, którzy takich używek nie biorą. I oczywiście nie jest to zgodne z duchem rywalizacji sportowej - fair play.
Biorąc pod uwagę wysiłek jaki wkładają gracze, którzy konkurują w grach wideo w wielkich ligach, jest tylko kwestią czasu kiedy sędziowie zaczną egzekwować konieczność poddania się badaniom antydopingowym. Oczywiście nie chodzi tu o leki zwiększające siłę czy wydolność płuc. Chodzi raczej o Adderall, środek farmaceutyczny stosowany jako lek pomocniczy w leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń uwagi (ADHD). Jest on również zażywany nielegalnie (w celach nieleczniczych) przez sportowców jako środek dopingujący.
Poniekąd jest to pokłosie wywiadu, który udzielił Kory "Semphis" Friesen, profesjonalny gracz Counter-Strike, w którym ujawnił, że on i jego zespół brali Adderall podczas ostatniego turnieju w Polsce. To właśnie organizator zawodów Electronic Sports League ogłosił, że rozpocznie testowanie zawodników na obecność nielegalnych substancji w organizmie. Chociaż nie poinformował jeszcze, jak zamierza to robić.
Szkoda, że również do tego sportu docierają złe nawyki z innych dyscyplin.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube