Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy szykują roboty, które zbadają Jowisza

Ostatnie zdjęcia Plutona przesłane przez sondę New Horizons na nowo pobudziły umysły naukowców. Znów zaczęli snuć fantastyczne teorie i plany - między innymi dotyczące zbadania Jowisza i jego księżyców.

Najnowszy plan zakłada wysłanie w daleką podróż sondy, która będzie miała na pokładzie robota, który będzie wykorzystywał prądy powietrzne do przemieszczania się nad powierzchnią planety. Taki robot miałby być niezależny od silników, skrzydeł czy balonów na ogrzane powietrze, które przewijały się w różnych wcześniejszych koncepcjach. Według naukowców z NASA taki windbot jest lepszym rozwiązaniem niż robot zasilany bateriami słonecznymi czy napędem nuklearnym.
Roboty mają być tak zaprojektowane, by mogły wykorzystywać energię turbulencji, zwłaszcza tych, które często zmieniają swój kierunek i intensywność. Projekt mający na celu opracowanie takiego robota prowadzi Adrian Stoica, którego zespół został niedawno nagrodzony kwotą 100.000 $ w programie NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC). Nagroda ma być wykorzystana na opracowanie modelu robota do testów. Jeśli uda się im zaprojektować windbota - będzie on wykorzystywany również na Ziemi do monitorowania warunków pogodowych - huraganów itp.
Ciekawe co naukowcy NASA wymyśla następnym razem - były juz węgorze wodne do badania zamarzniętych księżyców Jowisza, teraz mamy windbota ... Kto pierwszy stworzy Transformersa?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube