Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Polski system przejmuje kontrolę nad dronami

Ostatni wypadek bliskiej kolizji drona z samolotem Lufthansy koło lotniska Chopina w Warszawie pokazał, że nawet mały pojazd bezzałogowy może stać się niebezpiecznym narzędziem w rękach terrorysty. Nic więc dziwnego, że niektóre służby są zainteresowane systemem, który może przejąć kontrolę nad takim pojazdem. Systemem, który warto zauważyć stworzyli Polacy.

Według pomysłodawcy systemu SafeSky, Krzysztofa Paszka, w naszym kraju nie prowadzi się statystyk związanych z naruszaniem czy łamaniem prawa przez posiadaczy dronów. Problem jest o tyle poważny, że w Polsce jest ok. 500 osób posiadających oficjalne zezwolenia na komercyjne używanie dronów, natomiast w praktyce takich pojazdów jest kilkadziesiąt tysięcy. Są to zarówno urządzenia samodzielnie sprowadzane m.in z Chin, jak i kupowane w sklepach - o masie nie przekraczającej 25 kg. A problem rośnie dość szybko, bo liczba dronów rośnie w lawinowym tempie. Między innymi z naszej winy, bo obok Izraela i USA jesteśmy trzecim krajem, w którym powstaje większość projektów dronów i samych pojazdów.
Według pomysłodawców SafeSky, system sprawdzi się zarówno przy ochronie lotnisk, jak i urzędów istotnych dla bezpieczeństwa Państwa. Projektanci nie ukrywają, że ich system może być też wykorzystany przez celebrytów, którzy zaczynają być "nękani" przez paparazzi, którzy przy pomocy dronów naruszali ich prywatność.
Nad rozwiązaniem pracuje konsorcjum trzech firm z Gdyni: Bonda.pl. SIRC i Bioseco. Pierwsza specjalizuje się w systemach zabezpieczeń, druga w projektowaniu układów scalonych i antenowych do miniaturowych systemów radarowych, a Bioseco ma już opracowany i działający system wykrywania ptaków testowany na lotnisku w Gdańsku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube