Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy używają laserów, aby dowiedzieć się, dlaczego astronauci mają złą skórę

Astronauci przebywający w kosmosie narażeni są na różne niebezpieczeństwa. I nie każde wiąże się z udziałem obcych, kosmicznego złomu czy meteorytów. Organizm ludzki przebywający długi czas w stanie nieważkości traci swoją sprawność - o tym wszyscy już wiedzą, ale nie wszyscy wiedzą, że również skóra ulega degradacji. To, jak bardzo i dlaczego, naukowcy chcą sprawdzić korzystając z lasera.

Do tej pory laser i skórę łączyły tylko zabiegi kosmetyczne. Teraz naukowcy chcą przy pomocy skupionych wiązek światła zobrazować proces przerzedzania się skóry. Tak, coś takiego dzieje się ze skórą przy długotrwałym przebywaniu w nieważkości.
Badaniami kieruje prof Karsten Koenig z Saarland University. Są one kontynuacją projektu badania skóry zainicjowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną, który miał na celu szczegółowe określenie skutków starzenia się skóry w przestrzeni kosmicznej. Według agencji Reuters, naukowcy przy pomocy wielofotonowego tomografu szczegółowo zbadali trzech astronautów przed i po pobycie na ISS. Urządzenie opracowane przez badaczy z zespołu prof. Koenig dzięki femtosekundowym impulsom laserowym zapewnia rozdzielczość przestrzenną tysiąc razy większą niż w przypadku urządzeń ultradźwiękowych. Eliminuje również konieczność wykonywania biopsji, która jest zabiegiem inwazyjnym i nie oferuje wyników tak szybko jak badanie laserem.
Badania są długofalowe, o czym świadczy chociażby to, że np. astronautka Samantha Cristoforetti, po raz pierwszy zeskanowana została w listopadzie 2014 roku, a po raz drugi po powrocie w czerwcu tego roku. Wyniki pokazały wzrost kolagenu w skórze, zwłaszcza w jej dolnej warstwie, co wskazuje na niewielkie działanie przeciwko starzeniu. Jednak, w zewnętrznej naskórkowej warstwie skóry skurczyła się ona o ok. 20 procent. W efekcie skóra jest bardziej podatna na niebezpieczne promieniowanie, które wpływa na obszary, w których znajdują się komórki macierzyste. Zaobserwowane zmiany zwiększają możliwość powstania raka skóry. Co prawda, po powrocie na Ziemię proces ulega odwróceniu, ale już dziś wiadomo, że wydłużenie misji może mieć szkodliwe efekty. Zespół Koeniga kontynuuje badania w nadziei, że znajdzie sposób na ograniczenie przerzedzania się skóry. Jest to dość ważne pod kątem planowanej ponad rocznej podróży NASA na Marsa.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube