Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Power bank z bateriami solarnymi

Ciekawe, że do tej pory nikt na to nie wpadł. A może wpadł tylko nie potrafił zrobić? W każdym razie na portalu crowfundngowym Kickstarter pojawił się projekt wykonania power banku zasilanego bateriami słonecznymi.

Solar Paper - tak nazwali swój produkt pomysłodawcy, składa się z niewielkich paneli słonecznych, które mają odpowiednie wyjścia zasilające urządzenia mobilne. Urządzenie jest lekkie i co najważniejsze, ma wydajny system gromadzenia i transmisji energii. Do tej pory to właśnie z tym był największy problem w przypadku przenośnych akumulatorów zasilanych światłem słonecznym. Projektantom "papieru słonecznego" udało się ten problem rozwiązać, dzięki czemu mogą ładować iPhona w około 2.5 godziny. Użytkownicy tego iGadżetu na pewno przyznają, że jest to czas przyzwoity.
Najciekawsze jednak jest to, że Solar Paper jest urządzeniem modułowym. Oznacza to, że w dowolnym momencie możemy podłączyć kolejne moduły z bateriami słonecznymi uzyskując w ten sposób większą moc potrzebną do zasilenia bardziej wymagających urządzeń. Moduły dołączane są poprzez przygotowane odpowiednie zaczepy magnetyczne.
Urządzenie oferowane będzie w różnych konfiguracjach - mocach. Najprostsze urządzenie oferować ma 5W, najmocniejsze 10W. Pojedynczy moduł ma mieć taką ilość paneli słonecznych, by moc jaką można będzie z niego uzyskać wynosiła 2.5W. Kolejną cechą tego urządzenia ma być jego odporność na wodę. Co prawda autorzy pomysłu nie podają klasy szczelności, ale zapewniają że bez obawy można będzie go wziąć na wędrówkę lub pod namiot.
Pomysł na tyle ciekawy, że zainwestowało już w niego ponad 3.400 osób zapewniając pomysłodawcom fundusze ponad 10x więcej kasy niż potrzebowali (chcieli 50 tysięcy, sponsorzy dają już ponad 500 tysięcy). Każdy kto dołoży do projektu cegiełkę o wartości 69$ otrzyma moduł solarny o mocy 5W. W zupełności on wystarczy do naładowania takich smartfonów jak: iPhone 3,4,5,6 lub Galaxy S1,2 czy 3.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube