Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Podawanie leku pilotem?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że pilot pozwala kontrolować telewizor, wieżę hi-fi, dekoder satelitarny i wiele innych urządzeń elektronicznych. Uwierzycie, że przy pomocy takiego pilota można też podawać leki? I to bezpośrednio do mózgu?

Co prawda naukowcy z Washington University w St Louis prowadzą jeszcze badania, ale już wiadomo, że jest to możliwe. Odpowiedni wszczep o szerokości włosa - co prawda tylko u myszy, ale jednak - pozwala na dawkowanie lekarstwa bezpośrednio do mózgu. Rozwiązanie doskonale może się sprawdzić w przypadku osób chorych na depresję, ból, padaczkę czy inne choroby neurologiczne. Skuteczna terapia polega na dostarczaniu leku bezpośrednio do poszczególnych części mózgu. Dzięki temu, zdaniem lekarzy, można zmniejszyć skutki uboczne działania niektórych lekarstw.
Według dr. Michaela R. Bruchasa, profesora anestezjologii i neurobiologii w przyszłości będzie możliwe produkowanie leków aktywowanych światłem. Przy zastosowaniu odpowiedniego wszczepu można by podać lek do konkretnego obszaru mózgu i aktywować światłem taką dawkę, jaka jest aktualnie potrzebna.
Przygotowany przez naukowców implant został zaprojektowany tak, by można go było umieścić w miękkich tkankach mózgowych, dzięki czemu jego umieszczenie w tej części organizmu będzie nieszkodliwe nawet w długim okresie czasu.
Ciekawe, czy ktoś się zastanowił nad tym, że implant umieszczony w mózgu może służyć nie tylko do podawania leku. Chcielibyście mieć w głowie coś, co przy pomocy pilota może powodować ból? Albo wpływać na te części mózgu, które odpowiadają za emocje, umiejętności... Implant, pilot i jesteśmy jak zdalnie sterowane telewizory - robimy to co nam każą. Czy tego chcemy? Czy nie posuwamy się za daleko w poszukiwaniu sposobów na leczenie?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube