foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że producenci telewizorów napędzają rynek oferując ekrany o coraz większych rozdzielczościach, ale chyba nikt nie spodziewał się, że już pojawią się plany monitorów o dokładności obrazu 11K.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się zdjęcia olbrzymiego ekranu LG (105 calu, format 21:9, rozdzielczość 5K), który trafił do polskich sklepów za niebagatelną kwotę - ok. 350 tysięcy złotych. Pomijam kwestię ceny, pomijam kwestię rozmiaru telewizora (czy to można jeszcze nazwać telewizorem?), który do przeciętnego polskiego domu na pewno się nie zmieści. Ciągle jednak jest problem z filmami, które są produkowane w rozdzielczości 4K, o której mówi się dziś najgłośniej. Producenci telewizorów i monitorów komputerowych prześcigają się reklamując swoje produkty obsługą takiej właśnie rozdzielczości. Jednak nikt ze sprzedających nie przejmuje się tym, że w zasadzie nie ma co oglądać w takiej właśnie dokładności obrazu - poza zdjęciami.
Nie tak dawno była moda na 3D. Kręcono filmy, promowano telewizory, próbowano emitować programy w telewizjach cyfrowych ... dziś mało kto o tym pamięta, a 3D jest bardziej traktowane jako ciekawostka, a nie podstawowa funkcja telewizora.
A teraz Samsung rozpoczyna kampanię promocyjną monitorów o rozdzielczości 11K. Podobno rząd Korei Południowej chce wspomóc projekt stworzenia takiego ekranu, nie mała kwotą 26.5 miliona dolarów w ciągu najbliższych 5 lat. Nie myślcie jednak, że Koreańczycy chcą całą chwałę stworzenia takiego monitora przypisać tylko sobie. Do współpracy zaprosili 13 firm z Korei i zagranicy. Pierwszy prototyp ma być zaprezentowany 2 2018 roku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, chociaż jeszcze nie wiadomo do czego można by go tam wykorzystać.
Według serwisu ETNews pomysł wykorzystania tak wysokiej rozdzielczości będzie wymaga wykorzystania technologii 3D. Wysoka rozdzielczość będzie mogła "symulować" jako pewnego rodzaju złudzenie optyczne efekt obrazu przestrzennego eliminując potrzebę specjalnych okularów.
Oczywiście zaczęły się również rozważania, ile energii potrzeba, by zasilić taki monitor. I czy trafi na urządzenia mobilne. Ale w końcu czego się nie robi dla New Age Technology...

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube