Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autonomiczny skaner biometryczny jedyną gwarancją bezpieczeństwa?

Wiele osób myśli, że najlepszą formą zabezpieczenia przed włamaniem do systemu lub pomieszczeń o podwyższonym stopniu ochrony są czujniki biometryczne. Badanie odcisków palców, siatkówki oka, rysów twarzy itp. stosowane są w systemach dostępowych w dużych korporacjach, liniach lotniczych, a nawet w Białym Domu, który słynie z najlepszych zabezpieczeń. Problem w tym, że wszystkie te dane przechowywane są w systemach informatycznych, a te jak wiemy można złamać.

Dobry haker jest w stanie włamać się do systemu i podmienić tam odciski palców czy skan siatkówki oka, na taki, który mu dostać się do lepiej chronionych miejsc. Wymaga to oczywiście odpowiedniej wiedzy, umiejętności i czasu, ale jest to możliwe. Przynajmniej teoretycznie. Dlatego firma Synaptics opracowała w pełni samodzielny skaner - na razie linii papilarnych, ale w przyszłości pewnie również siatkówki oka, rysów twarzy itp.
Rozwiązanie zaproponowane przez wspomnianą firmę bazuje na architekturze System on Chip (SoC). Polega ona na tym, że każda funkcja, zarówno wejście i wyjście, realizowana jest na jednym mikroprocesorze umieszczonym wewnątrz tej samej jednostki. Żadna z przetwarzanych danych, nie jest wysyłana do komputera-hosta, który jest narażony na atak hakera.
Synaptics zachwala swój system jako łatwiejszy, szybszy a przede wszystkim bezpieczniejszy od "tradycyjnych" rozwiązań. Firma już prowadzi rozmowy z kluczowymi partnerami, ale kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze ... Wiele osób jest też zainteresowanych możliwością wdrożenia takiego rozwiązania na smartfonach. Informacje przechowywane w telefonach ich właścicieli w wielu przypadkach mogłyby narazić ich na spore nieprzyjemności . Na pewno więc zależy im na jak najlepszym zabezpieczeniu. I być może Synaptics im to umożliwi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube