Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bombowce Stealth nie są już takie niewidzialne

Jedną z najgroźniejszych broni USA były samoloty stealth - pokryte specjalną powłoka antyradarową, były praktycznie niewykrywalne, dzięki czemu mogły niezauważone nadlecieć nad cel i go zbombardować. Nie musiały (przynajmniej teoretycznie) obawiać się obrony przeciwlotniczej. Powstał jednak radar zdolny wykryć "niewidzialne samoloty". I to nasza - Polaków - zasługa.

Polski radar wykrywający maszyny stealth to pierwsze takie urządzenie na świecie. Polscy inżynierowie z PIT Radwar, którzy skonstruowali radar mają go zaprezentować we wrześniu podczas targów broni w Kielcach. Jego zaletą jest to, że sam jest niewidzialny dla wroga. Oczywiście polski zespół naukowy wiąże duże plany z eksportem tego rozwiązania. Już kilka międzynarodowych koncernów zbrojeniowych podpisało listy intencyjne z warszawską fabryką.
Rozwiązanie opiera się na połączeniu dwóch technologii PET (Passive Emitter Tracking) i PCL (Passive Coherent Location), czyli metod pasywnego wykrywania i lokalizowania celów. Zadaniem zbudowanego systemu ma być wykrywanie, lokalizacja i śledzenie wrogich pojazdów powietrznych. Wspomniane metody pozwalają na monitorowanie promieniowania lokalnych emiterów oraz wykrywanie sygnałów emitowanych przez systemy pilotażowo-nawigacyjne statków powietrznych.
Budowany radar jest urządzeniem pasywnym, a to oznacza, że nie emituje żadnego promieniowania i fal. W efekcie jest praktycznie niewidzialny dla przeciwnika. Rozmiary urządzenia są niestety spore, cały system składa się z czterech stacji na samochodach ciężarowych, z których jedna pracuje jako główna, a pozostałe z nią współpracują. Można natomiast taki system szybko przerzucać transportem lotniczym, dzięki czemu zwiększa on swoją mobilność.

stealth2

Testy rozwiązania zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Cały projekt kosztował ok 45 milionów złotych, ale jak widać pochłonie jeszcze trochę pieniędzy. Niemniej zainteresowanie międzynarodowych koncernów może pozwolić sfinansować kolejne badania i testy.
Tak czy siak, ważne jest, że Polska zaczyna liczyć się na rynku międzynarodowym. Potrafimy już nie tylko kupować nowe technologie, ale również samemu je tworzyć, i to na tyle ciekawe, by "wielcy" zgłaszali się do nas. Obyśmy tylko umieli to wykorzystać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube