ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google testuje swoje autonomiczne samochody

O planach zaprojektowania autonomicznego samochodu, takiego który sam bezpiecznie dowiezie nas do celu, wiedzą już chyba wszyscy. Google od kilku lat pracuje nad takim pojazdem, czego świadkami byli mieszkańcy Mountain View - bo tam odbywały się główne testy. Teraz weszły one w swoją najbardziej chyba intensywną fazę - przeniesiono samochody na całkiem nowy teren testów.

Google przygotowując się do testów swoich samochodów zadbało o to, by mieć pozwolenia na badania pojazdów w różnych miastach i różnych państwach. Szczęśliwy los padł na Austin w Teksasie i to właśnie mieszkańcy tego miasta mogą oglądać nietypowe samochody jeżdżące po ulicach. Podczas testów projektanci samochodów zamierzają sprawdzić oprogramowanie sterujące samochodami w różnych środowiskach i warunkach drogowych. Automatyczne samochody mają oczywiście odpowiednie zabezpieczenia, które mają pozwolić na przejęcie kontroli nad pojazdem w przypadku kolizji, awarii lub innej niebezpiecznej sytuacji.
Planowane przez Google testy wzbudzają jednak sporo kontrowersji. Pomimo tego, że firma zadbała o odpowiednie pozwolenia z Teksaskiego Departamentu Transportu, policji i innych instytucji, niektórzy eksperci kwestionują bezpieczeństwo tych samochodów, wskazując, że uczestniczyły one w co najmniej 11 kolizjach. Google odpowiadając na te zarzuty przedstawiło raporty, które pokazują, że większość z nich nie wynikała z jazdy tych samochodów, a z winy innych użytkowników dróg.
Eksperci zapomnieli chyba, że testy zawsze niosą za sobą ryzyko i nie da się tego niestety uniknąć. Jesteśmy tak skonstruowani, że uczymy się na błędach. I tego raczej nikt i nic nie zmieni.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube