Dysk WD My Passport 2TB

Prosty dysk o dużej pojemności

Więcej...

Goclever 3D Printer Invention

Ręczna drukarka 3D dla każdego

Więcej...

Edimax AC 1200 EW-7822ULC

Adapter WiFI od Edimax

Więcej...

Air Live Smart Home Kit

Podstawa to dom pod kontrolą

Więcej...

Cooler Master Mastermouse Pro L

Tania mysz Pro

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Garmin ostrzega rowerzystów przed korkami i pojazdami z tyłu

Do tej pory to głównie kierowcy samochód byli zainteresowani tym, by dostawać informację o korkach i innych przeszkodach na drodze. Okazuje się, że wg inżynierów Garmina również rowerzyści mogą być zainteresowani takimi informacjami.

Sześć miesięcy zajęło Garminowi zakup firmy, przekwalifikowanie produktu i rozpoczęcie jego sprzedaży pod nową nazwą. Mowa tutaj o Garmin Bike Radar Varia - urządzeniu, które stworzyła firma iKubu pod nazwą Backtracker. Produkt firmowany przez Garmina umieszczony w tylnym świetle skanuje ruch pojazdów na odcinku 140 metrów za rowerem. Zebrane informacje przesyła do systemu Garmin Edge lub też przesyła informację do odpowiedniej jednostki zamontowanej na kierownicy ostrzegając ewentualnie o szybko poruszającym się z tyłu pojeździe. Jeśli ktoś jest zapalonym rowerzystom i pokonuje kilometry na drogach, to pewnie będzie zainteresowany takim gadżetem.
Garmin jest znany z tego, że nie ogranicza się do prezentowania drogi do celu wg. określonych kryteriów. Zbierane informacje wrzuca na swoją platformę, która następnie udostępnia je wszystkim kierowcom znajdującym się w okolicy. Na ile jednak taki system jest przydatny rowerzystom pokaże dopiero czas. Wszystkie produkty z serii Varia trafią do sprzedaży jesienią tego roku. Sam czujnik radarowy kosztować ma 199.99 dolarów, natomiast pełen pakiet z wyświetlaczem na kierownicy wyceniono na 299.99 dolarów.
Czy jest to warte swojej ceny? Czy faktycznie potrzebny jest gadżet, który powie nam, że coś zbliża się z tyłu? A czy rowerzyście jest potrzebna informacja o korkach? Mam pewne wątpliwości. W końcu na tym polega przewaga roweru, że on może przemknąć przez korki, a jeszcze, pomimo rosnącej liczby rowerzystów, nie spotkałem się z korkiem rowerowym.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube