uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Audi pomaga zaprojektować i wykonać łazik księżycowy

Google Lunar XPRIZE to konkurs, w którym do wygrania jest pokaźna nagroda w wysokości 30 milionów dolarów. Żeby jednak zdobyć tę kasę, trzeba zaprojektować łazik, który będzie mógł z powodzeniem poruszać się po powierzchni Księżyca.

Nagroda jest atrakcyjna, dlatego też wiele firm przystąpiło do konkursu. Wiele firm łączy siły występując wspólnie licząc na to, że w ten sposób również one załapią się na podium i laur zwycięzcy. Jedną z tych firm jest Audi, koncern zadeklarował wsparcie (w niepełnym wymiarze czasu) swoich naukowców. Jako specjaliści od projektowania pojazdów mogą wnieść istotny wkład w stworzenie lekkiej konstrukcji i systemu prowadzenia łazika.
Jednak budowa łazika to nie wszystko . Trzeba jeszcze przejechać nim odcinek 500 metrów i przesłać transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście jazda ma się odbyć na Księżycu i stamtąd ma być przeprowadzona transmisja.
Zespół specjalistów Audi już przystąpił do pracy prezentując swoją koncepcję łazika. Łazik wygląda elegancko, jednak w tej konkurencji nie ma punktów za wygląd.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube