Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Audi pomaga zaprojektować i wykonać łazik księżycowy

Google Lunar XPRIZE to konkurs, w którym do wygrania jest pokaźna nagroda w wysokości 30 milionów dolarów. Żeby jednak zdobyć tę kasę, trzeba zaprojektować łazik, który będzie mógł z powodzeniem poruszać się po powierzchni Księżyca.

Nagroda jest atrakcyjna, dlatego też wiele firm przystąpiło do konkursu. Wiele firm łączy siły występując wspólnie licząc na to, że w ten sposób również one załapią się na podium i laur zwycięzcy. Jedną z tych firm jest Audi, koncern zadeklarował wsparcie (w niepełnym wymiarze czasu) swoich naukowców. Jako specjaliści od projektowania pojazdów mogą wnieść istotny wkład w stworzenie lekkiej konstrukcji i systemu prowadzenia łazika.
Jednak budowa łazika to nie wszystko . Trzeba jeszcze przejechać nim odcinek 500 metrów i przesłać transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście jazda ma się odbyć na Księżycu i stamtąd ma być przeprowadzona transmisja.
Zespół specjalistów Audi już przystąpił do pracy prezentując swoją koncepcję łazika. Łazik wygląda elegancko, jednak w tej konkurencji nie ma punktów za wygląd.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube