Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

StarVR nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości

Od czasu gdy Oculus Rift zaprezentował swój okular, mniej lub bardziej udane kopie zestawów do wirtualnej rzeczywistości zaczęły zalewać rynek. Coraz większa ich ilość w naturalny sposób zbudowała konkurencję, co z kolei spowodowało rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście same zestawy do niczego się nie przydadzą bez odpowiednich aplikacji, ale jak zwykle developerzy nie pozwalają nam się nudzić. Jedną z pierwszych firm, która wzięła się za aplikacje w wirtualnej rzeczywistości jest Starbreeze - studio odpowiedzialne za powstanie takich tytułów jak Payday 2 czy Syndicate. Developerzy zakupili zestaw InfinityEye i zaczęła rozwijać swój własny zestaw VR - StarVR. To co odróżnia go od innych będących na rynek (lub mających tam niedługo trafić) to wyjątkowo szeroki kąt widzenia. Zapewnia on 210 stopni, co jest dwa razy więcej niż Oculus Rift. Wykorzystano w nim dwa 5.5" wyświetlacze Quad HD oferujące rozdzielczość 2560x1440. Śledzenie ruchu realizowane jest przy pomocy różnych markerów rejestrowanych przez kombinację żyroskopów, akcelerometrów i magnetometru.
Starbreeze wierzy, że zamontowane w okularze podzespoły wyróżnią sprzęt na tle konkurencji. Developerzy pracują nad przystosowaniem StarVR do przygotowywanej przez studio Overkill gry The Walking Dead. Jak to dokładnie ma wyglądać, dowiecie się z poniższego filmu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube