foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Każdy ma swój cień (może z wyjątkiem Piotrusia Pana, który kiedyś go zgubił i trzeba było go przyszywać) i tak jak my nie uciekniemy od swojego, tak i Internet nie ucieknie od swojej mrocznej strony. Jednak ta mroczna strona sieci - Dark Web - nie dla każdego jest dostępna, nie każdy może się do niej zalogować. Dostęp do niej mają hakerzy i inni "specjaliści" od nielegalnego lub prawie nielegalnego działania. Według szacunków Dark Web miała być równie duża jak sieć publiczna, do której my codziennie zaglądamy. Okazuje się jednak, że sieć ta jest jednak mniejsza.

Wniosek o mniejszym zasięgu Dark Web wysnuto analizując skanowanie tej sieci wykonane przez program stworzony przez dwóch hakerów. Alejandro Caceres i Amanda Towler przygotowali aplikację - PunkSPIDER - skanującą najniższe warstwy Internetu. Zadaniem programu było znalezienie słabych punktów tej części sieci, po to by poprawić jej bezpieczeństwo. Może to brzmieć dziwnie - hakerzy skanują używaną przez siebie sieć by poprawić jej bezpieczeństwo - ale taka jest prawda. Każdy pilnuje swojego podwórka. Tymczasem skan (oprócz ewentualnych luk) pokazał coś jeszcze że Dark Web może nie być tak duże, jak szacują eksperci.
Skan wykonany przez PunkSPIDERA w ubiegłym tygodniu wykazał tylko 7100 witryn .onion (w skrócie - są to długie domeny, trudne do zapamiętania oraz rozpoznania przez człowieka, składające się z ciągu znaków generowanych wg określonego klucza, podobne klucze wykorzystuje FB, wystarczy spojrzeć na adres wstawionych na ten portal społecznościowy zdjęć). Skan zajął raptem 3 godziny. Oznacza to, że dotychczasowe szacunki były znacznie zawyżone.
Oczywiście w trakcie swoich badań hakerzy nie znaleźli zbyt wielu stron oferujących treści sprzeczne z prawem. Zamierzają tylko zgłosić organom ścigania jedna witrynę, która w sposób oczywisty łamie prawo. Pytanie tylko na ile możemy zaufać hakerom. Czy przedstawione przez nich wyniki są prawdziwe? A może jest to tylko zasłona dymna, która pokazując mały rozmiar Dark Web ukrywa resztę przed wścibskim okiem?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube