Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Smartfon i laptop jedną częścią będą

Każdy kto ma smartfona i komputer na pewno łączył je ze sobą. Chociażby tak banalna rzecz, jak zrzucenie zdjęć z telefonu wymaga połączenia tych dwóch urządzeń. Możemy to oczywiście zrobić bezprzewodowo, ale częściej chyba wykorzystujemy w tym celu kabelek. Tymczasem Samsung wpadł na pomysł całkiem nowego połączenia smartfonu i komputera.

Koreańczycy poinformowali o opatentowaniu doku do smartfona zbudowanego na wzór laptopa. Duży ekran, wygodna klawiatura i moc obliczeniowa smartfonów, które powoli zaczynają w tym zakresie doganiać komputery przenośne. Nie jest to pomysł nowatorski, bo podobne podejście zastosował Asus w swoich PadFonach, przekształcając telefony w tablety. Samsung poszedł jednak dalej. Zaproponował rozwiązanie, w którym telefon po umieszczeniu w doku komunikacyjnym uruchamiałby Windowsa. W ten sposób komputer miałby dostęp do wszystkich plików na smartfonie. To oczywiście pociąga za sobą ograniczenie miejsca na telefonie - musi posiadać partycje z dwoma systemami. Niemniej, w rozwiązaniu Samsunga można by korzystać z połączenia 3G/LTE oferowanego przez operatora komórkowego. A ekran telefonu mógłby posłużyć jako touchpad. Zdecydowanie prościej w tej sytuacji będą miel i użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrola Windowsa.
Opatentowanie rozwiązania nie jest jednak jednoznaczne z jego wdrożeniem do produkcji. Nie wiadomo więc czy pomysł koreańczyków zostanie wykorzystany w praktyce. Ja jednak chętnie bym to zobaczył, a nawet poszedłbym dalej. Czemu np. takiego doku nie umieścić w zwykłym laptopie i nie uczynić go komputerem dwu systemowym? Umieszczam telefon w doku i mam komputer z androidem, wyciągam i mam Windowsa.. A przy okazji mogę wymieniać pliki, ładować smartfona, łączyć się z Internetem, pisać wygodnie SMS-a... Możliwości jest wiele.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube