ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ekokapsuła - samowystarczalny dom

Na świecie jest wielu zakręconych na punkcie ekologii ludzi. Jedni rzucają się do wody by powstrzymać wydobycie ropy z dna morza, inni przykuwają się łańcuchami do drzew, a inni projektują ekologiczne domy. Domy, które nie dość że są ekologiczne, to jeszcze mają ciekawy wygląd. Przykładem jest Ekokapsuła.

Mała, jajowata siedziba wcale nie wygląda na dom. Ale może za kilkanaście lat będzie to norma? To co widzicie na zdjęciu to mała, samowystarczalna siedziba wyposażona w ogniwa słoneczne dostarczające 600W energii oraz turbinę wiatrową generująca energię o mocy 750W. Do magazynowania wytworzonej energii przygotowano specjalne akumulatory. Odpowiednia budowa pozwala również mieszkańcom na zbieranie wody deszczowej. Wymiary nie są duże - 445 cm x 220 cm x 256 cm [dł. x szer. x wys.] - ale na świecie jest sporo osób mieszkających w przyczepach kampingowych, które są mniejsze.
Ekokapsuły zaprojektowali architekci ze Słowacji. I trzeba im przyznać jedno - zadbali o efektywne wykorzystanie każdego centymetra. W środku znajduje się łózko, mała kuchnia, prysznic, WC i trochę miejsca na "normalne życie".
Projekt Ekokapsuły zostanie przedstawiony na targach w Wiedniu jeszcze w tym miesiącu, a pierwsze domy mają być gotowe już pod koniec 2015 roku. Koszt z transportem to ok. 2.400 dolarów. Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar takiego domu - wystarczy kawałek ziemi i możemy mieć swój własny dom - nie dość, że tani w zakupie, to również tani w eksploatacji. Może to jest rozwiązanie dla wielu amatorów własnego kąta?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube