foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Od wielu już lat łączność bezprzewodowa jest dominującym medium jeśli chodzi o komunikację z urządzeniami cyfrowymi. Co prawda ciągle wiele osób ma większe zaufanie do sieci przewodowej, ale patrząc na rozwój WiFi widać, że główne działania idą właśnie w tę stronę. Dziś, większość aktualizacji oprogramowań - zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych jest realizowana bezprzewodowo. Co więcej, taka aktualizacja jest możliwa nawet na kosmiczne odległości.

Niedawno NASA poinformowała o aktualizacji oprogramowania łazika Curiosity badającego powierzchnię Marsa. Łatka poprawiająca działanie jego teleskopu (dokładniej to autofocusu) została oczywiście przesłana drogą radiową. Aktualizacja ma na celu optymalizację procesu fotografowania znalezionych obiektów. Do tej pory łazik przesyłał wszystko co sfotografował w dziewięciu ujęciach, naukowcy to analizowali, po czym przesyłali informacje korygujące ujęcia, które nie zawsze są wystarczająco dobre. Upgrade pozwoli łazikowi samodzielnie przeanalizować wszystkie dziewięć zdjęć, z których zostanie wybrane jedno o najlepszej jakości. I tu mała niespodzianka - program który to robi nie zajmuje więcej niż 40kB.
Niestety, NASA nie podała informacji jak długo trwało przesyłanie aktualizacji. Dobrze jednak wiedzieć, że takie procesy są możliwe, nawet na tak wielkie odległości jakie dzielą Ziemię i Marsa.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube