Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Naukowcy udowadniają, że granie w gry jest dobre

Gracze ciągle spotykają się z zarzutami, że przesiadują przed komputerami (to akurat prawda), nie spotykają się ze znajomymi, tracą kontakt ze społeczeństwem itp. Naukowcy udowodnili, że to nieprawda!

Ostatnie badania pokazują, że granie w gry komputerowe poprawia zdolności przestrzenne, zmniejsza stres, a nawet pozwala zbliżyć rodziny (sam znam ludzi, którzy grają - z dziećmi lub partnerami). Swoje badania opublikowali naukowcy z Texas Tech, którzy stwierdzili, że w przypadku gier brutalnych, pełnych przemocy, w które gramy w sieci z przyjaciółmi, uczymy się polegać jeden na drugim, zwiększamy oczekiwania względem towarzyszy i co ważne uczymy się zachowań pro-społecznych.
Grając wspólnie w Internecie, gracze mogą stymulować rozwój empatii, na tyle mocno, że neguje ona agresywne działania brutalnych gier, które potem przenoszone są do realnego świata. Autor badań, John Velez stwierdził, że gracze są bardziej skłonni do pomocy kolegom w sytuacjach społecznych, i że rzadziej zachowują się względem innych. Według Veleza, gra w grupie zmniejsza agresję wobec innych ludzi.
Z kolei naukowcy z Instytutu Douglas i Uniwersytetu w Montrealu stwierdzili, że granie stymuluje mózg, zwiększając ryzyko zaburzeń neurologicznych. Grający w gry komputerowe mają tendencję do poruszania się z wykorzystaniem ośrodka nagrody w mózgu, a nie za pomocą pamięci przestrzennej jak robią to inni. Wyniki tych badań były jednak mało przekonujące, niemniej naukowcy chcą kontynuować swoje dalsze badania skupiając się na konkretnych grach. Jednak ewentualne negatywne zmiany w mózgu są rekompensowane przez poprawę spostrzegawczości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube