Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

L'Oreal drukuje ludzką skórę by testować kosmetyki

Grupa L'oreal od 2013 roku nie testuje swoich produktów na zwierzętach. Jest to efekt różnych nacisków miłośników zwierząt, prawda jednak jest taka, że zanim kosmetyki trafią do sprzedaży trzeba je przetestować. Jak to zrobić, skoro nie można wykorzystać do tego zwierząt? Firma postanowiła wykorzystać drukarki 3D.

Przy pomocy drukarki i swoich naukowców, firma zrekonstruowała ludzki naskórek, a w zasadzie kawałek ludzkiej skóry "hodowany" w laboratorium. I to na nim testowała swoje produkty. Teraz francuzi nawiązali współpracę z firmą Organovo, która specjalizuje się w biodruku. Obie firmy chcą wspólnie wydrukować skórę, lub coś możliwie do niej zbliżonego.
Mało kto wie, ale L'Oreal "hoduje" skórę już od 1980 roku. 60-osoby zespół naukowców produkuje rocznie ok. 100 tysięcy próbek (to ok. 5 metrów kwadratowych) w laboratorium w Lyonie. Materiał do produkcji próbek pobiera od dawców, dzieli je komórki, a potem pozwala rosnąć do wielkości 0.5 cm kwadratu. Cały proces trwa około tygodnia. Przy wykorzystaniu drukarki 3D proces ten zostanie znacznie przyspieszony. Drukarka do biodruku ma dwie głowice - jedną do umieszczania komórek ludzkich, drugą do podawania hydrożelu. To rozwiązanie ma pozwolić na produkcję skóry na skalę przemysłową.
Na razie projekt jest na etapie planowania, ale już wiadomo, że firma kosmetyczna zachowa wyłączne prawa do tej metody pozyskiwania próbek. Za to Organovo będzie miało prawo sprzedaży tak otrzymanych materiałów do firm zajmujących się badaniem leków i materiałów toksycznych, jak również do przeszczepów. Nie będzie to pierwszy przypadek wykorzystania drukarki 3D do otrzymania ludzkich tkanek. Z biodrukarek korzysta już firma Merk, która pracuje nad tworzeniem tkanek wątroby i nerek (pierwsze próbki mają być gotowe w przyszłym roku). Natomiast L'Oreal jest pierwszą firmą z branży kosmetycznej, która korzysta z tej technologii.
Ciekawe co docelowo okaże się lepsze - klonowanie czy drukowanie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube