ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Protezy kończyn pozwolą czuć dotyk

Scena z "Imperium kontratakuje", w której robot medyczny testuje protezę dłoni Luka Skywalkera kiedyś była historią. Dziś ta historia może w końcu zamienić się fakt.

Każdy, kto stracił kończynę wie, że żadna proteza nie zastąpi dłoni, palca, stopy ... Jakby nie była dopasowana, jakby nie była nowoczesna, nie pozwoli ona odbierać świat tak, jak to robiła utracona część ciała. Ale to może się wkrótce zmienić. W ramach programu DARPA, który trwał 3 lata i kosztował 1.9 mld dolarów, zespół Daniela Morana z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis. Naukowcy opracowali elektrody, które można połączyć z nerwami odwodowymi i przy ich pomocy przekazywać do zmysłu dotyku impulsy. Elektroda składa się z cienkich soczewek kontaktowych, o rozmiarze mniejszej niż 20% średnicy dziesięciocentówki (niektórzy to mają porównania, jakby nie mogli np. napisać o średnicy 4 mm). Taka wielkość pozwala podobno poczuć ciepło, zimno oraz ciśnienie poprzez stymulowanie odpowiednich nerwów.
Oczywiście po ogłoszeniu sukcesu, naukowcy od razu zapowiedzieli, że to jeszcze nie koniec prac. Muszą jeszcze ustalić ile informacji sensorycznej rzeczywiście jest kodowane w naszych naturalnych (czyli organicznych) systemach, zanim zaczną je aplikować ludziom. Na razie przechodzą do testów na "naczelnych" (nie chodzi o redaktorów naczelnych), którym zostaną wszczepione prototypy. W trakcie badań chcą sprawdzić m.in jak małe bodźce są rejestrowane przez układ nerwowy. Dopiero potem zostaną przygotowane protezy dla ludzi.
Jakbym miał na oku taki budżet, jaki DARPA daje na te badania, też bym się nie spieszył. Niemniej, z informacji ten na pewno ucieszy się wiele osób, które pozbawione kończy, do tej pory nie miały szans na normalne funkcjonowanie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube