Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Miliony smartfonów podatne na hackowanie kart SIM

Dziś w sieci pojawiła się informacja o niemieckim szyfrancie, który złamał zabezpieczenia karty SIM. Do tej pory nikt podobno tego nie zrobił (a przynajmniej nie chwalił się głośno). Informacja o możliwości hackowania kart wskazuje, że miliony telefonów komórkowych mogą być narażone na włamanie i kradzież przechowywanych w nich informacji. I oczywiście podsłuchiwanie, klonowanie, zakupy na czyjeś konto, kradzież tożsamości … Możliwości jest naprawdę wiele.

Karsten Nohl to założyciel Security Research Labs – berlińskiej firmy zajmującej się badaniami nad systemami zabezpieczeń. To jego zespół badał metody szyfrowania w kartach SIM, przebadali tysiące kart i w końcu udało się. Znaleźli sposób, który pozwala na wygenerowanie unikalnego 56-cyfrowego kodu zabezpieczającego kartę. Znaleziona luka w zabezpieczeniu może wpłynąć na … 750 milionów telefonów!!!.
W wywiadzie dla Forbsa, Nohl powiedział: Daj mi dowolny numer telefonu i kilka minut, a będę mógł dowolnie sterować kartą, a nawet zrobić jej kopię.
Oprócz algorytmu generującego klucz dostępu, Nohl odkrył lukę w zabezpieczeniach, które chronią wrażliwe dane umieszczone w specjalnych, oddzielnych sektorach kart SIM. Wysyłając odpowiedni, binarny SMS, może zebrać dane, które pozwolą mu przebić się przez szyfry na niektórych telefonach. Usterkę Nohl zidentyfikował tylko w niektórych kartach SIM, ale w niewłaściwych rękach, metoda Nohla może okazać się zgubna dla sporego procenta używanych kart SIM.
Chociaż Nohl nie prezentuje oficjalnie swoich wyników, podzielił się nimi z GSM Association – organizacją zrzeszającą operatorów sieci komórkowych. Jest wiec szansa, że znaleziona dziura zostanie załatana. Nie podziewajmy się jednak w najbliższych dniach lawiny listów od operatorów z nowymi kartami do telefonów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube