Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dziś w sieci pojawiła się informacja o niemieckim szyfrancie, który złamał zabezpieczenia karty SIM. Do tej pory nikt podobno tego nie zrobił (a przynajmniej nie chwalił się głośno). Informacja o możliwości hackowania kart wskazuje, że miliony telefonów komórkowych mogą być narażone na włamanie i kradzież przechowywanych w nich informacji. I oczywiście podsłuchiwanie, klonowanie, zakupy na czyjeś konto, kradzież tożsamości … Możliwości jest naprawdę wiele.

Karsten Nohl to założyciel Security Research Labs – berlińskiej firmy zajmującej się badaniami nad systemami zabezpieczeń. To jego zespół badał metody szyfrowania w kartach SIM, przebadali tysiące kart i w końcu udało się. Znaleźli sposób, który pozwala na wygenerowanie unikalnego 56-cyfrowego kodu zabezpieczającego kartę. Znaleziona luka w zabezpieczeniu może wpłynąć na … 750 milionów telefonów!!!.
W wywiadzie dla Forbsa, Nohl powiedział: Daj mi dowolny numer telefonu i kilka minut, a będę mógł dowolnie sterować kartą, a nawet zrobić jej kopię.
Oprócz algorytmu generującego klucz dostępu, Nohl odkrył lukę w zabezpieczeniach, które chronią wrażliwe dane umieszczone w specjalnych, oddzielnych sektorach kart SIM. Wysyłając odpowiedni, binarny SMS, może zebrać dane, które pozwolą mu przebić się przez szyfry na niektórych telefonach. Usterkę Nohl zidentyfikował tylko w niektórych kartach SIM, ale w niewłaściwych rękach, metoda Nohla może okazać się zgubna dla sporego procenta używanych kart SIM.
Chociaż Nohl nie prezentuje oficjalnie swoich wyników, podzielił się nimi z GSM Association – organizacją zrzeszającą operatorów sieci komórkowych. Jest wiec szansa, że znaleziona dziura zostanie załatana. Nie podziewajmy się jednak w najbliższych dniach lawiny listów od operatorów z nowymi kartami do telefonów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube