ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Galaretka w roli myszki? Dlaczego nie?

Marzyło się Wam kiedyś zrobienie przycisku myszki z czegokolwiek? Może Wam to zapewnić Makey Makey Go, ciekawy gadżet, który składa się z pamięci USB i klipsów.

Dzięki temu urządzeniu, w przycisk można zamienić praktycznie dowolny przedmiot. Na zdjęciu widzicie galaretkę, która jako przycisk prezentuje się dość efektowanie. Tymczasem Go to trochę bardziej rozbudowana wersja Makey Makey (ciekawe kto wymyślał te nazwy), który dziś nazywany jest też "Classic". Ten ostatni do poprawnej zamiany wybranego przedmiotu w przycisk potrzebował kilku krokodylków, podczas gdy Go tylko jednego. Oba natomiast opierają się na Arduino. Projektanci Go, za pośrednictwem serwisu Kickstarter szukają środków finansowych na uruchomienie produkcji. Potrzebują raptem 10.000 dolarów i raczej mają spore szanse zdobycia tej kwoty. Ich pierwszy projekt Makiej Makiej sprzedał się w 200.000 egzemplarzy.
A do czego można wykorzystać Makey Makey Go? Według pomysłodawców do całkiem wielu zastosowań - do akcji w rodzaju Slip'N Slide w wyniku której aparat zrobi zdjęcie lub powiększenie, do ustawienia spacji w dowolnym miejscu, do uruchamiania Skypa gdy pies umości się w swoim gniazdku (po co to komu??), czy jako czujnik w pojedynku na miecze, który będzie sygnalizował i zliczał każde trafienie w przeciwnika.
Mi jednak najbardziej podoba się galaretka w roli myszki. Taka ... meduzo mysz. A jak to działa zobaczycie poniżej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube