ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukowanie broni na drukarce 3D prawnie zakazane?

Kiedy w 2013 roku pojawiły się pierwsze egzemplarze broni wyprodukowane przy pomocy drukarek 3D, specjaliści od ochrony VIP-ów stanęli przed niemałym problemem. Jak wykryć coś, co stworzone jest z tworzywa i dodatkowo może być rozłożone na wiele różnych części nie wskazujących na przynależność do broni?

Cody Wilson prezentując i publikując plany druku broni (Liberator)na drukarce 3D, amerykański Departament Stanu szybko wystosował odpowiednie pismo z żądaniem usunięcia planów z sieci, argumentując to naruszeniem przepisów dotyczących kontroli eksportu broni do USA. Dwa lata później, pomiędzy firmą Cody Wilsona a administracją toczy się walka w sądzie o uchylenie zakazu Departamentu Stanu. Firma Defense Distributed uważa, że przepis na który powołuje się departament dotyczy sytuacji, gdy broń jest obrabiana i wysyłana z kraju w skrzynkach i nie ma zastosowania do komputerów, przy pomocy których można wydrukować broń.
Wszystko zależy od tego, jak do sprawy podejdą sędziowie rozpatrujący sprawę. Próba cyfrowej cenzury raczej się nie sprawdzi, co wielokrotnie zostało już udowodnione. Nie zmienia to jednak faktu, że publikacja planów pistoletów, karabinów i innych rodzajów brono, powoduje że praktycznie każdy może mieć do nich dostęp. Wystarczy ściągnąć pliki CAD z bronią, przetworzyć je na rysunki zrozumiałe dla drukarki (lub wcale nie przetwarzać - zależy od drukarki) i każdy może wyposażyć się w broń. Jak komuś zależy i ma środki może (przynajmniej teoretycznie) sobie nawet wydrukować czołg.
Nie kontrolowany dostęp do broni, zwłaszcza takiej, która jest niewykrywana przez tradycyjne czujniki jest sporym niebezpieczeństwem dla wielu ludzi. Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie się przed tym? Trudne pytanie i trudne zadanie. Czy prawny zakaz wystarczy? A kto i jak będzie kontrolował jego przestrzeganie?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube