IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jutro kapsuła Dragon odbędzie swój dziewiczy "załogowy" lot

SpaceX, firma która wygrała konkurs NASA na dostarczanie zapasów i załóg do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jutro odbędzie swój pierwszy lot testowy.

To będzie pierwszy poważny test nowej jednostki kosmicznej. Start zaplanowano na 7 rano czasu lokalnego. Podczas lotu sprawdzona ma być zarówno rakieta pod kątem stabilności lotu, szczelności i ogólnej sprawności, jak również to czy w razie problemów załoga ma szansę na ewakuację. Wcześniej kapsuła "odwiedziła" już kosmos, podczas testów systemów sterowania itp. Ten lot jest pierwszym, w którym sprawdzony ma być system ewakuacji załogi. Poniższy rysunek przedstawia zakładaną trajektorię lotu. NASA przygotowała transmisję na żywo z przebiegu testów.

padabortinfographic

Osobom niewtajemniczonym przypomnę, że pojazd ma mieścić na pokładzie do siedmiu osób lub mniejszą załogę i ładunek. Z kolei wersja bezzałogowa kapsuły ma być zdolna do przewiezienia ponad 2,5 t i 14 m³ ładunku na pokład stacji oraz do powrotu z ładunkiem na Ziemię. Firma SpaceX ujawniła swój projekt w 2006 roku, po dwóch latach prac prowadzonych w tajemnicy, kiedy NASA ogłosiła projekt Commercial Orbital Transportation Services - komercyjnych usług transportu kosmicznego, w ramach którego postanowiła zlecić transport personelu i zapasów dla stacji orbitalnej, prywatnej firmie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube