Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy obiecują tranzystory o grubości 3 atomów

Najnowszy numer magazynu Nature zawiera artykuł, w którym naukowcy z Uniwersytetu Cornell ogłaszają przełom w technologii tranzystorowej. Chwalą się, że opracowali nowy i wydajny sposób produkcji materiałów doświadczalnych, które są znane jako dichalcogenide (TMD). Jest to niezwykle cienki materiał wykorzystywany w wielu urządzeniach high-tech. Jego zaletą jest bardzo dobra przewodność, wadą - koszt produkcji. Teraz to ostatnie ma ulec zmianie.

TMD to drugi obok grafenu materiał, który ma bardzo, bardzo małą grubość. Grafen jest strukturą o grubości 1 atomu natomiast TMD jest 3 razy grubszy. Co ciekawe, grafen jest już powoli wprowadzany do produkcji masowej. Tymczasem TMD z uwagi na swoją niewielką grubość (i zapewne inną strukturę niż ma grafen) charakteryzuje się dużym współczynnikiem pęknięć i uszkodzeń. Nowa metoda produkcji opracowana przez naukowców z Cornell eliminuje ten problem. W swoim artykule naukowcy nie wchodzili w szczegóły opracowanej przez siebie technologii, wspomnieli jednak, że mieszają metale na płytce krzemowej, którą następnie pieką przez 26 godzin w wodorze.
Z partii próbnej obejmującej 200 sztuk takich płytek, tylko 2 uległy uszkodzeniu. Zespół badawczy ma nadzieję na usprawnienie tego procesu co dodatkowo zmniejszy ilość uszkodzonych sztuk. Co prawda minie jeszcze kilka lat zanim technologia zostanie wdrożona do masowej produkcji, niemniej jest na co czekać - cienkie jak papier podzespoły elektroniczne.
Pytanie tylko czy TMD nie przegra walki z grafenem - cieńszym, a już powoli wdrażanym do produkcji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube