foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zespół naukowców z Yahoo Labs opracował alternatywę do czujników linii papilarnych wykorzystywanych w telefonach. Jest to system biometryczny, który wykorzystuje wyświetlacz pojemnościowy do uwierzytelnienia poprzez dotyk fragmentem ciała.

Ciekawe rozwiązanie, które spodoba się wielu posiadaczom telefonów. Wystarczy dotknąć ekranu by móc z niego korzystać - bez pinu, bez przeciągania palcem, bez sprawdzania odcisków palców. Ponieważ wyświetlacze mają niższą rozdzielczość w porównaniu do wyspecjalizowanych czujników, rozwiązanie zespołu z Yahoo Labs wymaga użycia większej części ciała. Może to być ucho, pięść, palce dłoni... wystarczy dotknąć nimi ekranu.
Rozwiązanie może mieć trochę szersze zastosowanie. Można np ustawić automatyczne odbieranie połączenia przy dociśnięciu telefonu do ucha. Można też przy jego pomocy zablokować np. dostęp do dokumentów. Podczas Computer-Human Interaction Conference, która odbyła się w tym roku w Seulu, zaprezentowano rozwiązanie przeprowadzając test z wykorzystaniem 12 osób. Test zakończył się powodzeniem, ale naukowcy pod przewodnictwem Christiana Holza uważają, że trzeba rozwiązanie przetestować na szerszą skalę zanim zostanie ono masowo wdrożone.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube