foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niewielu dzisiejszych kierowców myśli o tym, w jaki sposób będą się poruszały samochody za 30-40 czy 50 lat. Jednak niektóre rządy i zatrudniani przez nich naukowcy już od dawna analizują ile bogactw naturalnych mamy i na jak długo nam one wystarczą. Stąd też silne parcie na tzw. energię odnawialną. Są też prowadzone badania, które mają zapewnić możliwość produkcji paliw (a tym samym energii) w momencie gdy zużyjemy wszystkie nasze zasoby gazu ziemnego, ropy, węgla itp. Wygląda na to, że naukowcy zatrudnieni przez Audi dokonali przełomu i wyprodukowali olej napędowy z wody i dwutlenku węgla.

Już teraz niemiecki producent samochodów może produkować e-diesel, ekologiczne paliwo, której jak już wspomniałem otrzymać można z wody i dwutlenku węgla. Co więcej, Audi A8 należące do Johanna Wańka - Ministra Edukacji i Badań Naukowych, już jest zasilane takim właśnie paliwem. Firma zbudowała w Dreźnie zakład, w którym będzie pilotażowo produkować to paliwo. Zakładana wydajność produkcji to 160 litrów dziennie. Patrząc pod kątem globalnego zapotrzebowania, jest to kropla w morzu, ale pod kątem wdrożenia pilotażowego w zupełności wystarczy.
Proces produkcyjny ma trzy etapy: pierwszy obejmuje zgromadzenie energii odnawialnej z takich źródeł jak wiatr, słońce czy woda, drugi polega na wydzieleniu przy jej pomocy tlenu i wodoru z wody w procesie odwracalnej elektrolizy. Następnie wodór jest mieszany z tlenkiem węgla, który powstał z dwutlenku węgla zebranego z powietrza. W wysokiej temperaturze i przy normalnym ciśnieniu w wyniku wytwarzania związków węglowodorowych o długim łańcuchu powstaje ropa naftowa.
Jak widać z opisu proces jest ekologiczny - usuwa z powietrza dwutlenek węgla dzięki czemu mamy czystsze powietrze, a jednocześnie produkuje paliwo, które może rozwiązać w przyszłości problem braku energii. Zwłaszcza, że syntetyczne paliwo ma większą sprawność energetyczną.
Audi i Sunfire (firma, która dostarcza wyposażenie fabryki i techologię) uważają, że tak otrzymywane paliwo może z powodzeniem kosztować 1-1.5 euro za litr. Czyli obniżka cen raczej nas nie czeka.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube