foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wygląda na to, że drony juz na dobre zagościły w naszym życiu. Pomijając szeroką gamę modeli coraz więcej firm i instytucji decyduje się na ich "normalne" wykorzystanie. Przykładem jest poczta szwajcarska, która nie chce pozostać w tyle poza Amazonem, DHL-em i Alibabą i również chce skorzystać z dronów.

Niedawno SwissPost poinformowała, że latem małe paczki będą dostarczane do odbiorców przy pomocy dronów. W praktyce będą to drony dostarczone przez firmę Matternet. Mechanicznych kurierów nazwano Matternet ONE - mogą one przenosić ładunki o wadze max 2.2 kg na odległość ponad 12 mil. Na początek mają one dostarczać dokumenty i lekarstwa. I oczywiście jest to projekt pilotażowy.
Wiele firm traktuje takie pierwsze, pilotażowe wdrożenie jako rozpoznanie ram prawnych oraz przetestowanie technicznych możliwości dronów. Za tym idą również nowe pomysły na wykorzystanie biznesowe takich bezzałogowych pojazdów.
Całe rozwiązanie, a więc drony, stacje ładowania, lądowiska, akumulatory i oprogramowanie pracujące w chmurze dostarcza firma Matternet. Krótko mówiąc będzie to usługa świadczona poczcie szwajcarskiej przez wspomnianą firmę. SwissPost chce się skupić na swojej podstawowej działalności, czyli dostarczaniu przesyłek. Jeśli wdrożenie pilotażowe zakończy się sukcesem, poczta planuje kolejne dwa etapy testów, by określić jakie rzeczywiste korzyści firma odniesie po wykorzystaniu dronów do pracy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube