Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Szwajcarska poczta skorzysta latem z dronów

Wygląda na to, że drony juz na dobre zagościły w naszym życiu. Pomijając szeroką gamę modeli coraz więcej firm i instytucji decyduje się na ich "normalne" wykorzystanie. Przykładem jest poczta szwajcarska, która nie chce pozostać w tyle poza Amazonem, DHL-em i Alibabą i również chce skorzystać z dronów.

Niedawno SwissPost poinformowała, że latem małe paczki będą dostarczane do odbiorców przy pomocy dronów. W praktyce będą to drony dostarczone przez firmę Matternet. Mechanicznych kurierów nazwano Matternet ONE - mogą one przenosić ładunki o wadze max 2.2 kg na odległość ponad 12 mil. Na początek mają one dostarczać dokumenty i lekarstwa. I oczywiście jest to projekt pilotażowy.
Wiele firm traktuje takie pierwsze, pilotażowe wdrożenie jako rozpoznanie ram prawnych oraz przetestowanie technicznych możliwości dronów. Za tym idą również nowe pomysły na wykorzystanie biznesowe takich bezzałogowych pojazdów.
Całe rozwiązanie, a więc drony, stacje ładowania, lądowiska, akumulatory i oprogramowanie pracujące w chmurze dostarcza firma Matternet. Krótko mówiąc będzie to usługa świadczona poczcie szwajcarskiej przez wspomnianą firmę. SwissPost chce się skupić na swojej podstawowej działalności, czyli dostarczaniu przesyłek. Jeśli wdrożenie pilotażowe zakończy się sukcesem, poczta planuje kolejne dwa etapy testów, by określić jakie rzeczywiste korzyści firma odniesie po wykorzystaniu dronów do pracy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube