Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elastyczne baterie aluminiowo-jonowe ładują się w 60 sekund

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że gdzie nie spojrzymy, tam wszystkie urządzenia mobilne wyposażone są w baterie litowo-jonowe. Najlepsze, najbardziej trwałe... A wcale nie!

Okazuje się, że naukowcy wymyślili nowe baterie, oparte na glinie. Ich olbrzymią zaleta jest to, że są one elastyczne i ładują się w niezwykle krótkim czasie - 60 sekund. Do wynalezienia tej baterii doszło, gdy naukowcy z Stanford University zaczęli badać wykorzystanie grafitu jako katody. Korzystając z jednego z prototypów aluminiowo-jonowych, byli w stanie naładować baterię porównywalną do stosowanej w smartfonie, w około 1 minuty. Jest około 60 razy szybciej niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Według wstępnych analiz, taki akumulator wytrzyma 7500 cykli ładowania i rozładowywania nic nie tracąc ze swojej mocy. Dodatkową zaletą takiej baterii jest możliwość jej odporność na samozapłon. Naukowcy zrobili w baterii dziurę nie wywołując ognia. No i takie baterie są elastyczne - można je wyginać bez obawy przed uszkodzeniem. Jak pokazały ostatnie przypadki smartfonów Apple i Samsunga, jest to dość istotna cecha.
Oczywiście zanim baterie aluminiowo-jonowe trafią do produkcji masowej trzeba jeszcze setek godzin badań, niemniej naukowcy są pełni optymizmu. Dzięki nim urządzenia mobilne będą mogły być jeszcze bardziej mobilne - do tej pory największym problemem w takich urządzeniach była konieczność ich ładowania.
Jest jednak jedno niebezpieczeństwo - producenci smartfonów nie do końca będą zadowoleni z wydłużonej żywotności baterii. W końcu teraz jedną z przyczyn zmiany telefonu jest akumulator, który stracił swoje właściwości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube