ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elastyczne baterie aluminiowo-jonowe ładują się w 60 sekund

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że gdzie nie spojrzymy, tam wszystkie urządzenia mobilne wyposażone są w baterie litowo-jonowe. Najlepsze, najbardziej trwałe... A wcale nie!

Okazuje się, że naukowcy wymyślili nowe baterie, oparte na glinie. Ich olbrzymią zaleta jest to, że są one elastyczne i ładują się w niezwykle krótkim czasie - 60 sekund. Do wynalezienia tej baterii doszło, gdy naukowcy z Stanford University zaczęli badać wykorzystanie grafitu jako katody. Korzystając z jednego z prototypów aluminiowo-jonowych, byli w stanie naładować baterię porównywalną do stosowanej w smartfonie, w około 1 minuty. Jest około 60 razy szybciej niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Według wstępnych analiz, taki akumulator wytrzyma 7500 cykli ładowania i rozładowywania nic nie tracąc ze swojej mocy. Dodatkową zaletą takiej baterii jest możliwość jej odporność na samozapłon. Naukowcy zrobili w baterii dziurę nie wywołując ognia. No i takie baterie są elastyczne - można je wyginać bez obawy przed uszkodzeniem. Jak pokazały ostatnie przypadki smartfonów Apple i Samsunga, jest to dość istotna cecha.
Oczywiście zanim baterie aluminiowo-jonowe trafią do produkcji masowej trzeba jeszcze setek godzin badań, niemniej naukowcy są pełni optymizmu. Dzięki nim urządzenia mobilne będą mogły być jeszcze bardziej mobilne - do tej pory największym problemem w takich urządzeniach była konieczność ich ładowania.
Jest jednak jedno niebezpieczeństwo - producenci smartfonów nie do końca będą zadowoleni z wydłużonej żywotności baterii. W końcu teraz jedną z przyczyn zmiany telefonu jest akumulator, który stracił swoje właściwości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube