Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IBM rozpoczyna testowanie oprogramowania AI które imituje ludzki mózg

Według Technology Review, koncern IBM zaczął niedawno badanie algorytmów Numenta pod kątem ich praktycznego wykorzystania do takich działań jak np. analiza zdjęć satelitarnych upraw.

Niewtajemniczonym wyjaśnię, że Numenta to firma, która stworzyła teorię oraz oparte na niej aplikacje, które przekładają działanie kory mózgowej człowieka na świat cyfrowy. Według wielu analityków (a przede wszystkim jej twórców) technologia Numenta kładzie podwaliny dla nowej ery inteligencji maszyny. Pokazuje ona, że podejście obliczeniowe oparte na zasadach uczenia się organizmów będzie możliwe do wykorzystania przez nową generację maszyn cyfrowych.
IBM uważa, że technologia Numenta bardzo dobrze odwzorowuje pracę ludzkiego mózgu. Robi to lepiej niż inne oprogramowania AI. Koncern oddelegował 100-osobowy zespół swoich specjalistów, który testuje algorytmy. Szefuje mu doświadczony badacz Winfried Wilcke , który bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat tej technologii w lutym podczas konferencji prasowej. Algorytmy Numenta uzyskują znacznie szybciej wyniki ze swoich badań, niż konkurencyjne programy, które muszą być "karmione" dużą liczbą wzorów, na podstawie których wyciągają określone wnioski.
A mnie ciekawi, kiedy w końcu zostanie pokazany i udostępniony światu inteligentny hologram, z którym można będzie porozmawiać na każdy temat.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube